Büyük oyun etkinliğine çok az kaldı!

Türk geliştiricilerinin kendilerini tüm dünyaya tanıtmaları için fırsat, bu büyük etkinlikte!

"ODTÜ-Teknokent Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi" (METUTECH-ATOM), üç senedir olduğu gibi bu sene de "Global Game Jam (GGJ) 2012" etkinliğine ev sahipliği yapıyor. ODTÜ Teknokent ve ODTÜ Enformatik Enstitüsü işbirliği ile gerçekleştirilecek olan etkinlik Global Game Jam, 27-29 Ocak 2012 tarihleri arasında olacaktır.

"Yenilikçi oyun geliştirme dünya maratonu" olarak da bilinen GGJ'nin ana hedefi, katılımcıların kısa zamanda yaratıcılıklarını ve pratik zekâlarını kullanarak, en eğlenceli ve oynanabilir bilgisayar oyununu, hiç tanımadıkları kişilerle birlikte geliştirebilmeleridir. Etkinliğin en önemli yanı ise oyun geliştirmeye gönül vermiş gençlerin Türkiye'nin dört bir yanından gelerek bir araya gelmeleri ve tüm dünyaya yeteneklerini göstermeleridir.

Oyun dünyasında önemli yere sahip bu maratona, METUTECH-ATOM'un ve oyun sektörünün daimi destekçileri olan öncü bilişim ve oyun firmaları ile Çankaya Belediyesi gibi kurumlar önemli katkılarda bulunuyor. Maraton boyunca çıkacak oyunların geliştirilmesi için oyun firmalarından Crytek, Taleworlds ve Peak Games sponsor olarak destek olurken Koç Sistem network, Kingston ile Intel ise donanım desteğinde bulunarak maratona ciddi katkı sağlıyor. Sony PS ve Nintendo'da oyunları ve konsollarıyla etkinliğin daha eğlenceli olmasına katkı verecekler. Ayrıca NTV Medya Sponsoru, Max Fm Radyo Sponsoru, Level, Oyungezer dergileri, Beyaz Gazete ile Merlin'in Kazanı' da etkinliğe destek veriyorlar.

http://www.ggjturkey.org/

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

arkası sağlam bir etkinlik yakında bende sarıcam bu oyun işlerine.. c# + java biliyorum azda grafik öğrensem falan feşmekan bişiler çıkartırım herhalde :D

oyunu C# ile Java Yapmazsın :D :D :D

C++ Management .Net Yazacaksın :D :D

Sen de yorum yaz