Büyük oyun ustasından şok sözler!

Oyun dünyasının önemli isminin şok sözleri; MS, Sony ve Nintendo'nun uykuları kaçıracak...

  • Gökay Özbudak
Konsol savaşları bitecek mi?
Kojima'nın oyunları arasında Zone of Enders, Boktai, Snatcher gibi oyunlar da var.

Konami için çalışan ve Metal Gear Solid'in yaratıcısı Hideo Kojima, yakın gelecekte oyun oynamanın farklı platformlarda değil, aynı yazılımla aynı şekilde ve istenilen zaman ve yerde oynanabileceğine inaniyor.

"Yakın gelecekte oyunlar platformalara bağlı olmayacak. Oyuncular istedikleri yerde oyun oynayabilmeli; odalarında, seyahat ederken, istedikleri zamanda istedikleri yerde. Oyunlar aynı yazılımla aynı şekilde oynanabilmeli."

Kojima'nın Metal Gear Solid 4'ünü yalnızca PlayStation 3 sahipleri oynabilmişti. Belli ki Kojima oyunlarının daha büyük kitlelere ulaşmasını istiyor.

Microsoft Xbox'a, Nintendo Wii'ye, Sony PlayStation'a veya PC'ye bir oyun aldığınızda diğerlerinde çalışmaması Kojima'nın öngörüsü gerçek olursa tarihe karışacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Bu adam 46 yaşında desem inaırmısınız? ( 29 ağustos`tada 47 yaşına basacak)

bu adam bence süper birisi, çok güzel de bir tahmin yapmış; ama önceki örnekleri hatırlarsak iş teknolojiye gelince şimdi söylediğiniz bir söz 15-20 yıl sonra çok aptalca durabiliyor. Fakat yinede mantıklı bir yaklaşım...yıllar geçtikçe haklı yada haksız olduğnu anlayacağız inşallah.. (:

umarım haklı çıkar

"Kojima'nın oyunları arasında Zone of Enders, ***Boktai***, Snatcher gibi oyunlar da var"

ben bu oyunlardan birini tutmadım, bakın bakalım bulabilecekmisiniz...!!!

muhahahahaaa.a.a.a.a.aaaa...!!!

helal olsun sana be keşke her oyun öle olsa.

teknoloji bu hızla ilerlerken yapılamıyacak birşey değil diye düşünüyorum güzel söylemiş ama bu işin böyle gitmesi firmaların çıkarına olduğu için değişmiyor yada değişmesi zaman alıcak sanırım.

Benden genc duruyor ve ben 33 yasindayim. Belki de banka hesabindaki milyarlar adami genc tutuyordur nede olsa bizimkinde birsey yok :))

Alt tarafı mgs yaptı diye üstad demek ne kadar doğru tartışılır bence mgs hayatımda gördüğüm en saçma konuya sahip olan oyun ne kadar tutuldu anlamadım zaten

Kojima bu lafları edecegine kendi oyunlarını ps3ex çıkarmasın ama yakında konsol devri kapanır tabii kullanıcılara yenilikçi çözümler bulmazlarsa özellikle fps oyunlarında klavye+mouse ikilisi sırf bu yüzden fps oyun almıyorum ps3üme killzone 2 oynamadım . Adamlar browserdan quake 2 oynadı ve bu olay gelişirse bas 10 lira online oyun oyna :)

İnanıl bir oyun Metal Gear Solid... PS3 aldığım gün kurdum:)

Kesinlikle doğru söylüyor. Örneğin Linux tabanında da oyun yelpazesi Windows ta ki kadar geniş olmalı. Bu da göz önünde bulundurulsun.

Adamlar sanki böyle birşeyin olduğunu bilmiormu maksat konsol sattırmak deil mi ?

Örnegin Gears of war 2 için kaç tane XBOX satılmıştır yada God of war 3 için kaç tane PS3 önce bunun hesabını yapmak lazım bu oyunlar PC için üretilirse kimse konsol almaz buda adamların satış ştratejisi :)

Sen de yorum yaz