Büyük tehlikeye dikkat!

Bugünlerde elimizden düşürmediğimiz bu cihazların aslında neler yapabileceğini biliyor musunuz?

Gün geçtikçe kullanıcılardan daha fazla ilgi gören tablet bilgisayar pazarının mutlak hakimi şüphesiz Apple'ın iPad'inden başkası değil. Samsung, Asus gibi devler de, Android'li tebletleriyle Apple'ı zorluyor. Ancak tabletler her ne kadar kullanıcıların beğenisiyle karşılaşsa da, ciddi anlamda çocukların sağlığını tehdit ettikleri iddia ediliyor.

Özellikle çocukların oyuncak niyetine tabletleri ellerinden düşürmemesi sağlıkları açısından ciddi bir tehdit oluşturmaya başladı. Ebeveynler tablet bilgisayar ya da dokunmatik cepleri oynamaları için çocuklarına verirken, aslında bilmeden onlara da büyük kötülük ediyor.

Eklem ağrıları, boyun ağrıları gibi sorunlara yol açan tabletler, çok fazla kullanıldığında yetişkinlerin dert yandığı migren ve tipik eklem ağrılarından şikayetçi olabiliyor. Sağlık uzmanları, 8 yaşlarındaki bir çocuğun tablet bilgisayarlar yüzünden eklem ağrıları çektiğini örnek vererek, anne-babaları uyarıyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Özellikle göz kusurlarına yol açabileceği konusunda çocuklar uyarılmalıdır. Mesafenin çok kısa olmaması, çok yakından bakılmaması gerekiyor. Aslında bu konu ile ilgili bilimsel bir makaleye ihtiyaç var...

Kesinlikle doğru bir yazı ve Chip Forum'da , dergide tartışılmalı.Özellikle ailelerin öğrenci başarısına göre bilinçlenmesi gerekiyor.350 Puandan fazla alamayan kız Iphone 4S ile hava atıyor.Ben 430 almışım Nokia 6500 Slide ile idare ediyorum.Bu konu ile ilgili devlet,kurumlar herkes elbirliği olmalı.

Sen de yorum yaz