Büyük ümitlerle piyasaya sürülen Blackphone'da hüsran!

Gizliliği temel alan Blackphone'un satışları, pek de üreticisi Silent Circle'ın beklediği gibi gitmiyor!

Blackphone ile gelen hüsran!

Kullanıcı gizliliğine aktif bir biçimde önem veren akıllı telefonlara talebin, tahmin edildiğinden çok daha az olduğu ortaya çıktı. Mobil cihazlar için güvenli iletişim teknolojileri sağlayan Silent Circle'ın söz konusu talebin azlığından dolayı iş gücünü beşte bir oranında azalttığı açıklandı.

Firma tarafından üretilen Blackphone adlı modelin yüz binlerce satacağı düşünülürken bu rakamın beklentilerin çok altında kaldığı belirtiliyor. Ancak resmi bir rakam henüz açıklanmış değil.

Blackphone nasıl bir telefon; neler sunuyor? Ön inceleme yazımız için tıklayın...

NSA belgelerinin sızdırılmasıyla ortaya çıkan kullanıcıların dinlenme ve izlenme durumuna dair endişelerin yine de ortalama tüketicide pek bir karşılığı olmadığı anlaşılıyor. Elbette bir diğer ihtimal ise insanların devletten tamamen gizli bir iletişim kurmak için yeterince cesur olmamaları...

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Kime karşı güvenlik önlemi alıyorsunuz? Devletlere mi? Hiç boşuna uğraşmayın! Klima, buzdolabı, çamaşır makinası gibi cihazlar hariç tüm cihazlar devletlerin kontrolündedir. Kontrol edemeyecekleri cihazlara da geçit vermezler...

ya duymadık bile daha yeni duyuyoruz yaa!!! türkiyede satsınlar türkiyede

Bu telefon tutuyor olsaydı blackberry ios un yerinde olurdu ve android kullanımı çok düşük olurdu.

0 satmıştır büyük ihtimal

Apple sabote etmiyorsa nsa etmiştir...

Bu tarz cihazların ve yazılımların alıcı kitlesi çok büyük olmaz. Günümüzde normal kullanıcıların çoğu kişisel bilgilerinin gizliliğine çok önem vermiyor. Zaten verselerdi Facebook'un yüz milyonlarca üyesi olmazdı. Bu ürün çok para kazanacak diye geliştirildiyse büyük hata edilmiş demektir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir