Çalınca şekil değiştiren "cep"!

Arandığınızda titreyen bir telefon yerine olduğu yerde kıvranan bir cebe sahip olmak ister miydiniz?

Çalınca şekil değiştiren "cep"!

Avustralyalı araştırmacılar, arandığınızda şekil değiştiren, böylece sizi gelen çağrılar ve mesajlar için sessizce uyarabilen bir akıllı cep geliştirdiler.

MorePhone, size çağrıları, e-postaları ve SMS'leri kıvrılarak bildirmekle kalmıyor, bunlardan herhangi bir tanesini kaçırdığınızda telefonunuzun şeklinden bunu anlayabiliyorsunuz. Queen's Üniversitesi'nden insan medya laboratuvarı direktörü Roel Vertegaal, Morephone'un geleneksel bir akıllı cep olmadığını, Plastic Logic tarafından üretilen ince, esnek bir elektroforetik ekrandan oluştuğunu söylüyor.

Vertegaal, ekranın içinde bulunan "shape memory alloy" tellerinin cebin tüm gövdesinin kıvrılmasına izin verdiğini veya üç köşeye kadar kıvrılmasını sağladığını söylüyor. Cebin her köşesi, farklı bir uyarıyı göstermekte kullanılabiliyor. Örneğin yeni bir metin mesajı aldığınızda cihazın sağ üst köşesi, e-posta aldığınızda sağ alt köşesi kıvrılıyor. Köşeler, mesajın önemini göstermek üzere kesintisiz olarak kıvrılabiliyor.

Bükülebilen, esnek ceplerin geleceğin cepleri olduğunu düşünen Vertegaal, Morephone'ların 5-10 sene içinde tüketicilerin eline ulaşabileceğini söylüyor.

Çalınca kıvrılan bu şaşırtıcı telefonu videomuzda izleyin!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Kıvrılsa nolucak ki.

Bataryayı nasıl kıvıracaklar merak ediyorum.

kıvır kıvır...

plastik dediğine göre kesin bu işin içinde samsung vardır....

zaten kıvrılan ekran yaptılar bataryayı da jel formunda yaparlarsa o da kıvrılır yani zeki müren de bizi görecek mi demeye gerek yok :)

telefona acı mı çektirecekler neden kıvrılıyorki :) bu özellik tek eglence amaçlı işe yarar babam arıyor ozaman kıvır kıvır olsun bende laf söyleyebileyim babam telefona bile acı çektiriyor gibisinden :D

Bir zevk uğruna ya Rabb, ne telefonlar yapılıyor... :)

bunun patentini taa 2005'te nokia almamış mıydı sanki? 808 miydi neydi, bir türk tasarlamıştı hatta.

@05 May 2013 19:17 nokia morph :D anılarımm :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir