Çalışanları Facebook'u şampiyon yaptı...

Google'ın muhteşem çalışma ofislerinden hep bahsediyoruz. Ama ondan çok daha iyisi de varmış...

Çalışanları Facebook'u şampiyon yaptı...
Facebook ofislerinden bir görüntü

Hangi işte çalışırsanız çalışın, eğer yaptığınız işten zevk almıyorsanız gün geçmek bilmez. Pek tabi tam tersi için de aynısını söyleyebiliriz; eğer yaptığınız işten keyif alıyorsanız ne zaman akşam olduğu anlamazsınız bile.

İşte günlük hayatlarımızın belki de en önemli denklemi olan bu çizgide, Facebook çıkageldi karşımıza. Glassdoor isimli ve kendisini "İş ve kariyer topluluğu" olarak niteleyen firmanın yaptığı bir ankete göre, Facebook çalışanları an itibariyle bilinen en mutlu çalışma grubunu oluşturuyor. Çalışacak yerler arasında Facebook ile karşılaştırılabilecek bir diğer mükemmel şirket ise, altıncı sırada bulunan Google olarak belirlenmiş durumda.

An itibarıyla 4.000 Facebook çalışanı bulunuyor ve yapılan ankete katılan 428 kişinin verdiği cevaplar, firmayı çalışılabilecek en iyi yer konumuna getirmeye yetti. Birçok farklı firmayla yapılan anket sonuçlarına göreyse Microsoft İlk 50'ye bile giremezken, Citrix 23., Intel ise 31. sırada yer aldı.

Peki, neden Facebook birçok çalışanından bu denli harika geri dönüşler aldı? Firmanın üretim müdürüne göre çalışma saatlerinde yapılan farklı etkinlikler, belirli zaman dilimlerinde gerçekleştirilen oyun günleri ve yeni ebeveynlere verilen 4,000 dolarlık çek, çalışanlar için yeterli sebepler oluşturması kuvvetle muhtemel.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

para var huzur var

@16 Nis 2013 21:07 sağlık yok

@16 Nis 2013 22:22 burda çok sağıklıyız ya, her gün yüzme gibi sosyal spor haklarımız var, doğal besinlerimiz var dimi?... emin ol onlar sendne daha sağlıklı...

bizde ne var ?? sen sadece calis.

Facebook'un geliştirme bölümünde çalışmak için neleri vermezdim ki :D ev,araba hepsi feda olsun çnkü orda calisinca aldigin maaslar + ikramiye vs .. 2 yil icinde bu saydiklarimin hepsini amorti etcek ztn .d

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir