Çalışanların beşte birini işten çıkardı

HTC cephesinden gelen son haberler, pek de iç açıcı sayılmaz... İşte dev şirkette yaşananlar!

HTC, çalışanların beşte birini işten çıkardı!

Rakipleri karşısında istediği performansı yakalayamadığı için büyük maddi kriz içine giren cep telefonu devi HTC, ilk işten çıkarma operasyonlarına başladı. ABD'deki merkezindeki çalışanların beşte birini toplu olarak işten çıkaran HTC böylece içinde bulunduğu krizin çok ciddi olduğunu da kabullenmiş oldu.

150 kişilik ABD ekibinin 30'unu işten çıkaran HTC'nin bu kadarla durmayacağı, Tayvan'daki merkezinde de önemi sayıda çalışanı işten çıkaracağı düşünülüyor. 

HTC, işten çıkarmalarla ilgili yaptığı basın açıklamasında "... uzun yıllar süren agresif büyümemizin sonucunda organizasyonumuzun etkinliğini arttırmak için böyle bir şekillendirme operasyonu yapmak zorundaydık..." ifadelerini kullandı. Ayrıca işten çıkarılan çalışanlara son derece saygılı davranıldığı ve sonraki iş fırsatlarını bulana kadar rahat etmeleri için gerekli olacak desteğin de sağlandığı vurgulandı.

HTC ayrıca açıklamasında, bu işten çıkarmalara rağmen, ihtiyaç duyulan uzmanlık alanlarında yetenekli yeni insanlarla çalışmak için iş pozisyonlarının açılacağını ve işe alımların da devam edeceğini ifade etti.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Batmaz batamaz

Robert Downey Jr o kadar para verdi. ama adam gibi tanıtım reklamı yapılmadı. Madem yapmayacaktın. Niye o kadar para veriyorsun. Robert Downey Jr verdiğin parayı çalışanlarına harcasaydın. Bu kadar mühendis işsiz kalmayacaktı. HTC git gide marka algısını siliyor. Aslında böyle batmayacağını düşünüyor olabilir ama bu politika ile devam ederse işte o zaman batacak.

HTC yi batıran bir gün bile gitmeyen bataryaları dır. Yoksa Desire HD kullandım iyi telefondu.

Batar batmış

htc donanım manasında çok ileri seviyede değil malesef.en basiti ekran panelini bile başkası temin ediyor..bi lg samsung sony değil yani

Ben htc desire s aldım pişman oldu 3 ay 20 defa format attı android ve sense bıktım ya

Yazık.En azından Lg den önde olması gerekiyordu.

Bir müşterime HTC sattım, servise gidip gelmekten adamla aram bozuldu. Sonunuz kötü sizin diye mail attım dinlemediler. Zamanında Nokia da aynı kazıkları attı müşterilerine.

HTC bir bakarsınız 2014 başında KAPANIR! Ve Nexus'lar sonsuza kadar dünyanın en iyi cihazları olarak kalır! Hihihihihi! :)

Cogu kisi Htc kullanmamis belli yorumlarin sacmaligina anlam veremiyorum 2 yildir ayni performansi verip bir kere bile servis gormeyen one x kullaniyorum bu performansi ve kaliteyi kalas gibi samsunglardan mi alacagiz, android piyasasinin 3 devi lg htc sonydir bunlar batmasin derim..

Musterisine Htc sattim aram bozuldu diyen cahil ziyaretciyi esefle kiniyorum..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir