Çalışanların SMS'leri okunur mu?

Bir iş yeri, çalışanlarının cep telefonuyla neler yaptığını takip edebilir mi? İşte buna bir cevap

  • Ali Güngör
Polis okunan SMS'ler yüzünden dava açtı
İş telefonu iş için kullanılır

Amerika'da bir polis teşkilatı, çalışanlarına dağıttığı telefonların ne amaçla kullanıldığını incelediği için davalık oldu.

Polis memuru Jeff Quon'un mesajları arasında karısının bilmediği, sevgilisiyle olan özel mesajlaşmaları çıktı. Bu mesajlar ortaya çıkınca da eşiyle arası açılan memur bir dava açtı.

Ancak Kaliforniya mahkemesi bunu özel hayata bir müdahale olarak değerlendirmedi. Cep telefonlarının karşılanabilir olduğunu, memurun özel hayatını isteseydi ayrı tutabileceğini belirten savcı, sonuçta kişisel kullanımların ücretinin vatandaşın vergilerinden karşılanmaması gerektiğini belirtti. Mahkeme polis teşkilatının uygulamasını haklı buldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

11 askerimizi dün 1 askerimizi bugun şehit verdik chip ekibi olarak bununla ilgili tepki mahiyetinde askerimize ve milletimize destek mahiyetinde bir taziye yada turk bayrağı koymasını dilerim.. bunlar hepimiz için hassas konular...bir çok sitenin bu tarz desteği olduğu gibi chiptende bekliyoruz..

CHIP Online'ın notu:
Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyoruz. Bununla birlikte haber yorumları kısmının diğer konuları tartışmak için olmadığını hatırlatmak zorundayız.

Aldatmasaydı! Ne olacak. Hem şirketin, teşkilatın telefonunu niye kullanıyor bunu yaparken? İnsanlar bazen gerçekten bencil olabiliyor.

adamn ihmalkar ve saflıqı canım hiç şirket telefonundan özel hayata dair konuşmalar gerçekleştirilirmi getir kendi telefonunu onunla yap :))

iyide olmuş bundan sonra yoqurdu üfleyerek yer :DD

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play