Çalışmayan sitenin sorumlusu Firefox 4'müş!

Bu siteye girmek isteyen Firefox 4 kullanıcıları, bakın karşılarında ne buldular?

  • Melik Arslan
Çalışmayan sitenin sorumlusu Firefox 4'müş!

Geçtiğimiz gün yaşanan bir internet sitesi probleminin sorumlusu, Mozilla'nın son tarayıcısı olan Firefox 4 çıktı. Dünyanın en önemli bankalarından biri olan Sanstander'in İngiltere'deki kullanıcıları, Bankanın adresini girdiklerinde "Özür dileriz, fakat İnternet Bankacılığı geçici bir süre devre dışıdır." uyarısıyla karşılaştı. Bu uyarının ardından müşteriler, bankanın çağrı merkezindeki telefonların kilitlenmesine sebep oldular.

Sorunun hemen ardından Santander adına konuşan bir yetkili şunları söyledi: "Firefox'un son sürümü olan Firefox 4'ü kullanan müşterilerimizin, İnternet Bankacılığı'nda hesaplarında erişmelerinde zorluk yaşadığının farkındayız. Şu anda, durumu düzeltmek için uğraşıyoruz ve bu süreçte müşterilerimize Internet Explorer'ı ya da Firefox'un eski sürüm tarayıcısını kullanmalarını öneriyoruz. Bu durum hiçbir şekilde müşterilerimizin internetteki güvenliğine zarar teşkil etmemektedir. Bu konuda endişesi olan müşterilerimiz varsa, kartlarının arka yüzünde bulunan çağrı merkezimizi arayıp, bizimle iletişime geçebilirler."

Bu olaydan sonra Santander'in web sitesi, Firefox 4'ün sevmediği ilk site olarak da tarihe geçmiş oluyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

firefox işte beş para etmez.ama şansı var ki millet her nedense vazgeçmiyor bu salak tarayıcıdan.

Internet Explorer'ın en sevmediği site www.apple.com dur. Sitede dolaşmak işkence gibi. Özellikle fragmanların bulunduğu bölüm...

akbank.com.tr siteside firefox sevmez ben eklenti ile giriyorum

Bu konuda Google Chrome 'un geleceğini daha parlak görüyorum. Nede olsa arkasında internetin bugün olmasaydı nasıl olacağını kafa yorduğumuz o büyük güç olan Google gibi bir dev var.

Max_Real Qnx

Siteyi dizayn eden arkadaş sanırım 1 yıldır uyuyormuş. Firefox4 cart diye çıkmadıki. Birde bunu sanki Firefox'un hatası gibi sunmkuşsunuz.

Bu sitelere çok örnek var. Bizden Türk Telkeom'un sitesi söylenebilir. Bu bilişim firmasının sitesi o kadar eski ki sadece ie de çalışıyor. ie9'da bile çalışmıyor. Sadece ie6, ie7 ,ie8'de çalışıyor.

firefox un koklu bi degısklıge gıtmesı lagzım

bademgoz arkadaşımın dediği gibi akbank ta aynen öyle ama bu tabi FF nin suçu değil gelişmeyen ve bir türlüde gelişmek istemeyen güncel olmaktan kaçınan kişilerden ve kurumlardan kaynaklanıyor

Sitenin ne suçu var. Arabayı tasarlayıp yolu arabaya mı uydurursun yok sa mevcut yollara göre mi araba tasarlarsın? Firefox bunu hep yapıyor. İnternetin kendisiyle uyumsuz bir tarayıcı yapma becerisi... Büyük başarı... IE ve Chrome bu işi çok daha iyi yapıyorlar...

Sitenin ne suçu var. Arabayı tasarlayıp yolu arabaya mı uydurursun yok sa mevcut yollara göre mi araba tasarlarsın? Firefox bunu hep yapıyor. İnternetin kendisiyle uyumsuz bir tarayıcı yapma becerisi... Büyük başarı... IE ve Chrome bu işi çok daha iyi yapıyorlar...

Ie9 varken neden başka bir tarayıcı kullanılır ki zaten..

Alıntı:
""Ie9 varken neden başka bir tarayıcı kullanılır ki zaten..""

Görende 10 yıldır IE9 kullanıyorsun sanır :)

Her tarayıcının motoru farklıdır ve kodları farklı yorumlar ki, web e kendilerine göre hız ve ivme kazandırırlar.
Herkes her istediği tarayıcıyı kullanır, hangisi işini görüyorsa, hangisinden memnun kalıyorsa onu kullanmaya devam eder.

nedense insanlar bazı düşüncelerini genelleştiriyor görüşlerinizi belirtin yeter bence demek zor mu geliyor ben diyorum firefox 4 bence bir numara!!!

fatmagülün suçu ne, firefox 4'ün günahı ne.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play