Call of Duty: Modern Warfare 2'yi inceledik

Bütün dünyada olay yaratan FPS oyunu Call of Duty: Modern Warfare 2'yi sizler için inceledik...

  • Ali Güngör

Infinity Ward Call of Duty serisini tekrar ayağa kaldırdı. İkinci Dünya Savaşı oyunlarıyla ünlü olan ve bütün dünyada inanılmaz bir popülerliğe sahip olan seri, tam da "Kendini tekrar etmeye başladı" yorumları yapılırken Call of Duty: Modern Warfare ile oyun dünyasını sallamıştı.

Yeni serinin ikinci oyunu olan Call of Duty: Modern Warfare 2 de ilk Modern Warfare'in izinden giden, günümüz dünyası üzerine kurgulanmış ve terör - anti-terör ağırlıklı askeri operasyonları ele alan bir FPS. Infinity Ward bu oyunun hikayesinde özel operasyonlara daha büyük önem vermiş. Aksiyon dolu macera bizi Brezilya'ya, Kazakistan'a, Afganistan'a, sürüklüyor. Farklı mekanlar, farklı atmosferler oyuna büyük çeşitlilik katıyor. Durmak bilmeyen aksiyon da oyun bitene kadar oyuncuyu sürüklüyor.

Orta Doğu, Rusya, Afganistan...

Oyunun başlarında oldukça kısa bir eğitim görevinin sonuçları, oyunun zorluk seviyesini belirliyor ve oyuncuyu esas aksiyona hazırlıyor. Kendisini Orta Doğu'da kanlı bir çatışmanın içinde bulan oyuncu bu oldukça kısa süren görevden sonra çok tartışılan "No Russian" ya da daha çok bilinen adıyla hava alanı bölümüne geliyor.

Bu bölümde oyunda entrika üzerine entrika kurulduğundan, suçu başkasının üzerine atmak için hava alanındaki sivilleri katletmek gerekiyor. Bütün dünyada geniş yankı uyandıran ve oyunların yasaklanmasını isteyenleri çok sevindiren bu bölümü, daha en başından atlamak mümkün. Elbette oyun bu kadar tartışmaya sebep olduktan sonra ülkelere göre bu bölüm ya yamayla kapatıldı, ya yeni satılan sürümlerden çıkartıldı. Mesela Rusya'da PC sürümü yamanırken, gelecek olan konsol sürümlerinde bu bölüm hiç yer almayacak. Almanya'da görev sadece düşmanları öldürmeye dönüştürüldü. Hikaye bu şekilde anlamını kaybetse de Almanya'nın sivillere karşı şiddet içeren oyunları sansürlediği bir gerçek. Oyuncu kazayla bile olsa bir sivil öldürürse görev başarısız oluyor.

Infinity Ward'ın oyuna gerçekten bu bölümü koyması gerekli miydi, değil miydi tartışma konusu. Oyuncunun oyunu ne kadar ciddiye aldığına göre cevap değişir. Ama Infinity Ward için büyük baş ağrısına sebep olduğu bir gerçek.

Hava alanı görevi nereye gönderme?

Hava alanı görevinin 26 Kasım 2008 Mumbay Katliamı'na gönderme yaptığı düşünülüyor. Bu katliamda 174 kişi hayatını kaybetmişti. Bu bölümden sonra Amerika'ya giden oyuncuların etrafta siville karşılaşmaması da ayrı bir eleştiri konusu oldu. Oyunun yapımcı firmasının kendi ülkesi için hassas davranırken, Rusya'yı pek düşünmediği konuşuluyor.

Oyunun senaryosu, oradan oraya koştururken oyuncuyu biraz şaşırtıyor. Kısa zamanda çok fazla ülke değiştirmek, farklı bir atmosfere girmek hem iyi, hem de kötü. Çeşitlilik güzel ama oyun süresi oldukça kısa olduğu için hiçbir atmosferin tadını sonuna kadar çıkartmak mümkün olmuyor. Oyun, 6 ila 8 oyun saati sonrasında tamamlanmış oluyor. Tek kişilik oyun modunun miadı anlayacağınız oldukça erken doluyor. Ancak ilk Modern Warfare oyunu da oldukça kısaydı.

Bu oyun süresi boyunca aksiyonun sonu gelmiyor. Kar motorlarıyla düşmanlarla kovalamaca oynarken adrenalin dolu dakikalar geçirmek mümkün. Yine ilk oyunun en eğlenceli ama zor bölümlerinden olan "Sniper" yani keskin nişancı görevleri oyuncuları bekliyor. Araç silahlarını da bolca kullandığımız oyunda, çeşitlilik var.

Müzikler: Hans Zimmer

Oyunun görevleri dolu dolu ve çok heyecanlı. Düşmanlarla dolu bölümlerde aksiyonun temposu düşmüyor. Takım arkadaşlarının uyarıları gerçekten işe yarıyor ve ateş sesleri, bağırışlar içerisinde üstünüzden geçen bir saldırı helikopterinin sesi sizi oyunun atmosferine sokuyor.

Sadece sesler de değil, oyunun müzikleri, Gladiator ve Black Hawk Down'un müziklerini yapan Hans Zimmer tarafından hazırlanmış ve şölen niteliğinde. Bölümden bölüme büyük değişiklik gösteren müzikler, atmosferin tamamlayıcısı.

Oyunun grafikleri önceki oyuna göre geliştirilmiş. Özellikle parçacık efektleri göz dolduruyor. Buzlu ya da kumlu bölümlerde çevre, patlamalarda etrafa saçılan parçalar, patlamalar, silah efektleri kısacası bütün görsel efektler çok etkileyici. Ama oyunun gerçek inandırıcılığını sağlayan unsur kaplamalar ve efektlerden ziyade karakter animasyonları oluyor. Koşan, ateş açan, çömelen ve vurulup düşen düşmanlar, çevredeki karakterler bölümlerin canlılığını sağlıyor.

Yapay zeka mı senaryo mu?

Bu sesler ve grafikler, oyunun inanılmaz temposu ve savaş alanının hengamesi ile birleşiyor. Savaş alanları yani bölüm tasarımları çok başarılı. Düşman yapay zekasına ilaveten sık sık önceden hazırlanmış "scripted" olaylarla karşılaşıyoruz ki, bunlar da oyunun film hissiyatını körüklüyor.

Olayların geçtiği mekanların modellemesi, seçilen renkler ve aydınlatma da etkileyici. Işık gölge oyunları, rüzgar, tozlar ve hava durumu gerçekten olayların geçtiği bölgenin havasını oyuncuya solutuyor. Oyunun yapım kalitesi oldukça yüksek ve verilen emek kendisini gösteriyor.

Tepeden tırnağa kaliteli, gelmiş geçmiş en iyi FPS oyunlarından biri olan Call of Duty: Modern Warfare 2, türü seven oyuncuların kaçırmaması gereken bir oyun. Peki bunu haklı çıkartan sadece tek kişilik oyun modu mu oluyor? Hayır, oyunun 18 kişilik multiplayer modu da adeta bambaşka bir oyun.

Tek kişilik senaryo bitince

Tek kişilik oyun bitip de multiplayer oynamaya başladıktan sonra işlerin o kadar da kolay olmadığını, ancak çok daha eğlenceli olabileceğini göreceksiniz. Özelleştirilebilir ikinci silahınıza yapabileceğiniz pek çok modifikasyon var ve bunlar işleri çok daha eğlenceli hale getiriyor.

Multiplayer FPS'de iyi olmasanız bile Call of Duty: Modern Warfare 2'nin multiplayer'ını bir denemelisiniz. Çünkü oyun tecrübeli oyuncuları memnun edecek bir multiplayer'a, yeni oyuncuları da ısındıracak pek çok özellik eklemiş. Açılan yeni içerik ve karakter özellikleri oyuncuyu devamlı ve bol bol ödüllendiriyor. Acemi oyuncular ölseler bile hem öğreniyorlar, hem de bir şeyleri açıp heyecanlanabiliyorlar.

Güçlü multiplayer modu, oyuna yatırılan paranın hakkını veriyor ve tek kişilik ana senaryonun kısalığını affettiriyor. Ayrıca bir co-op modu, online ya da ekranı bölerek arkadaşınızla 20 kadar özel görev oynamanıza imkan tanıyor.

Tepeden tırnağa kaliteli bir yapım

Infinity Ward gerçekten de Call of Duty: Modern Warfare 2'de çok iyi iş çıkarttı ve ilk oyunun heyecanını tekrar tatmak isteyen oyuncuları hayal kırıklığına uğratmadı. Bu oyun da bize göre FPS klasikleri arasındaki yerini aldı. Oynarken çok eğlendik ve türü seven herkesin iyi vakit geçirebileceğini düşünüyoruz.

Yoğun çatışma atmosferi, görev çeşitliliği, eğlenceli ve çok uzun süre oynanacak multiplayer modu ile verilen parayı hak eden bir oyun. Bütün bunlara karşın ilk oyunu geçip geçmediği tartışılabilir. İlk oyun da çok farklı mekanlarda geçmesine karşın senaryo bütünlüğü açısından daha başarılıydı denebilir.

Oyunun güçlü ve zayıf yanlarını son olarak özetlemeden önce, bu oyunun yoğun şiddet içerdiğini ve ancak belli bir yaşın ve olgunluğun üzerindeki oyuncular tarafından oynanması gerektiğini belirtelim. Oyunun kendisi dünyada olup biten savaşlardan ve terör saldırılarından olayları birinci kişi tecrübesi olarak aktarıyor.

Artılar ve eksiler

Artılar:
Güçlü ve zengin multiplayer modu
Müthiş oyun mekanları ve bölüm tasarımları
Yoğun ve gerçekçi çatışma atmosferi
Enfes oyun müzikleri
Güçlü özel efektler
Çeşitlilik
Co-op oyun modu

Eksiler:
Tek kişilik senaryonun kısa olması
Tartışmalı hava alanı bölümü
FPS'ye yabancı oyuncular için başlangıcı biraz zor
Zayıf düşman yapay zekası
İlk oyunu oynamayanlar için hikaye karışık

Belli bir yaşın üzerindekiler için

Grafikler:
Özellikle parçacık ve fizik efektleri konusunda yol katedilmiş, kesinlikle başarılı. Ancak çığır açmıyor.

Sesler:
Golden Globe ve Grammy ödüllerine sahip Hans Zimmer'den etkileyici müzikler. Atmosferi yoğunlaştıran yaralı sesleri ve silah efektleri.

Oynanabilirlik:
En iyi oynanabilirlik klavye ve fare ikilisiyle PC sürümünde mevcut. Konsol sürümlerinde gamepad'in hantallığını telafi etmek için yapay zeka aptallaştırılıyor.

Multiplayer:

Açılabilen pek çok özellik ve kişiye özel silah seçenekleriyle, 18 kişilik dev bir multiplayer modu, eğlenceye eğlence katıyor. Sisteminiz yeterliyse Cod 2'ye ve Modern Warfare 1'e bir ara verip bunu bir deneyin, pişman olmayacaksınız.

Sonuç:
Sonuçta daha önce de tekrar ettiğimiz gibi, belirli bir yaşın ve olgunluğun üzerindeki FPS severlere tavsiye edebileceğimiz, tek kişilik modu kısa ama çok eğlenceli bir oyun. Multiplayer modu için de, sistemi sağlam arkadaşlarınız varsa size keyifli oyunlar dileriz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 67 Yorum

animasyonlar kurtarsa da bu bilhassa kaplamalar ve efektler çok kötü bence terihin en çok satan oyununa bu grafikler yakışmadı ama senaryo aksiyon heyecan eğlence dersen hepsinde kusursuz...

"Ancak ilk Modern Warfare oyunu da oldukça kısaydı."

Yapmayın hocam ilk modern warfare de al-assad ı yakaladık, zakhaev'in oğlunu öldürdük, nükleer bombaları durdurarak zakhaev i öldürdük ve bunlar gayet yeterli bir oyun süresiyle işlenmişti. Modern warfare 2 de ise önemli olaylar: captain price ı kurtardık, shepherd i öldürdük; neredeyse hiçbir şey olmadı bu oyunda. Oyunu iki kere bitirdim üçüncü kez oynuyorum grafikleri, oynanışı, animasyonları harika olmuş ama hikaye çok zayıf, muhtemelen daha çok oyun çıkarıp satmak için özellikle kısa yapılmış.

Zor bi oyun.. grafikler harika ama, ingilizce bilmek lazım birde, yoksa oynayamazsınız...

bir de onlarca kurşun yediği halde ölmeyen karakterimiz var.... bir köşede saklanıp birkaç saniye içinde eski sağlığına kavuşabiliyor... tamam yerden topladığımız paketlerle enerji kazanma fikri de çok saçma ama gerçekçilik hedefleyen bir oyunda yüzlerce düşmanın arasına birini atıp da oradan sağ çıkmasını beklemek ne kadar mantıklı... hele o uçak mezarlığında geçen yer ne saçmalıktır ya.. belki var 500 kişi... kim kime saldırıyor belli değil ama kesin olan birşey varsa herkesin bana da saldırdığı.... mesela special ops kısmında çernobilde geçen bir bölüm var keskin nişancı susturuculu tüfekle oynanan... böyle olmalı işte, yani teker teker öldürebilirsin 50 kişiyi hepsinin birden üstüne gelmesi saçmalık... madem gerçekçi oyun o kadar adam gelirse de ölürüm yani kim olsa ölür..
öyle bir adamın 50 kişiyi haklaması gibi şeyler ya filmlerde ya da sözde gerçekçi bilgisayar oyunlarında olur.... gerçekçiyse oyun bütün senaryolar da mantıklı olsun. nokta.
R.K.

keşke daha uzun bir senaryosu olsaydı :((

Bugün 05:01 de yorum yapan arkadasin bazi düsüncelerine katilmiyorum. Vuruldugunda bir kösede durunca iyilesiyor diye oyunun gercekciligini kaybettigini düsünüyor. Eger o mantikla hareket ederse 10 kisinin pusuya yattigi bir noktada onlara göründügün anda en beceriksizi bile seni saniyede yere indirmesi gerekiyor :)
Yani anliyacaginiz bir noktadan sonra gercekciligin bir anlami yok. Nasil zevk verecegi önemli...

PS: Oyun bekledigimdende iyi ancak sanki olaylar cok hizli gelisiyor.

ben oynadım ne ıngılızcesı atma

artık 5 veya altıncı oyundada turkıyeyı konu alır acem kınası surersınız

tek kişilik oyunda bir kişinin bir sürü düşmana karşı savaşmak zorunda kalması kötü.

ben bitirdim bile :))

sevmediğim bir oyun nedense. gerçekten neden bilmiyorumda.
olsun , inceleme için sağolun.

Ekran kartı yüzünden oynayamıyoruz bıktık!

animasyonlar kurtarsa da bu bilhassa kaplamalar ve efektler çok kötü bence terihin en çok satan oyununa bu grafikler yakışmadı ama senaryo aksiyon heyecan eğlence dersen hepsinde kusursuz...
...........................................................................
su grafılerı zayıf bulanlara uyuz oluyorum sızın gıbıler gibi çok fazla şey bekleyenlerın yuzunden her sevdıgım oyun cıktıgında bı kaç ay beklıyım yenı ekran kartı alınca oynarım diorum. bence gunumuz grafıklerı oynanabılırlık için gayet yeterlı ve gercekçi. yapmayın lütfen

Grafikleri bi türlü beğendiremiyorlar size... Konuşsanız yapan insanlarla, size "Çok biliyosan sen yap" diyince ne diceksiniz. Kusur bulmayın, olanla yetinin derim ben...

Grafik detaylar bence de çok iyi ama doku kaplamaları berbat ve bana basit geldi. Ayrıca patlama efekleride zayıf. Daha etkiliyici görsel efekler olabilirdi. En kötü tarafı ise kötü final beklenenin altında bi sürede bitmiş olması...

Yeryüzünün şimdiye kadar yapılmış en güzel oyunu

beklediğim gibi çıkmadı mw4 gibi olmamış ilkler başka oluyor ama kötü değil birde vistaya uyum sağlasaydı daha iyi olacaktı her oyun için ayrı bir sistem kurmaktan inanın tiskinti geldi xp olmadı vistaya geç vistada hata verdi xp geri dön adamı çileden çıkartıyor.

bazı arkadaşlar saçma demiş yaralanınca ölmesi gerek diye sne yaralanınca çekilme geri ileri git o zaman ölüyorsun zaten illa sağlık almak için kutumu aramaya gitmek istiyordunuz ayrıca grafikler güzel kurguda güzel tek eksiği oyunun kısa olması.

oyundan zevk almak için gerçek gibi gözüken grafiklere ihtiyacınız yok. çizgi film gibi gözüken oyunların bile daha çok zevk verdiği zamanlar oluyor.

Arkadaşlar oyunu dün gece 01:30 itibari ile bitirdim mükemmel ötesi bir oyun aksiyon hiç bitmiyor 1 karlı dağlarda snipercilik yapıyorsun 1 sokak aralarında çetelerle catışıyorsun görsellik süper herşeyi bu kadar detaylıca düşünülmesine şaşırdım en çok sevdiğim sahnelerde kapılara bomba koyup içeri slowmotion ile girmek bu arada telsiz konuşmalarının gerçekten çok etkisi var flow yazan adamın dediklerini yapmak ayrı bir zevk katıyor gerçekten ayakta alkışı hakkediyorlar tek kusuru oldukça kısa olması My Best games list : 1 ) Crysis 2) Modern warfare 2 3) Half life 2

Arkadaşlar oyunu dün gece 01:30 itibari ile bitirdim mükemmel ötesi bir oyun aksiyon hiç bitmiyor 1 karlı dağlarda snipercilik yapıyorsun 1 sokak aralarında çetelerle catışıyorsun görsellik süper herşeyi bu kadar detaylıca düşünülmesine şaşırdım en çok sevdiğim sahnelerde kapılara bomba koyup içeri slowmotion ile girmek bu arada telsiz konuşmalarının gerçekten çok etkisi var flow yazan adamın dediklerini yapmak ayrı bir zevk katıyor gerçekten ayakta alkışı hakkediyorlar tek kusuru oldukça kısa olması My Best games list : 1 ) Crysis 2) Modern warfare 2 3) Half life 2

2009 yada 2010 için en iyi oyun seçilecek % 100 cod cıkartımı kategolisinde 1. oluyor neyseki blizzard ile birleştiler yoksa wow cataclysm dan ağır darbe alırdı :)

su oyunun grafıklerıne laf atan arkadaslar bu oyun en gercekcı oyunlardan bırı adamlar yapmıs tebrık edıyoruz kanıtladılar 1 gunde kac mılyon dolar ve satıs
bence grafıklerıne laf atanlar ozaman kendılerı yapsınlar :)

Oyuna lafım her zaman olumlu tarafındadır. Ama benim Modern Warfare 2 tek olumsuz düşüncem makalenin son sayfasında yazıldığı gibi grafiklerde ileri düzey teknoloji yok. Yani çığır açacak bir yenilik yok. Oyunun bu kadar satılmasıda popüler olmasıdır.

Benim düşüncem şudur ki, bu zamanda oyun oynamak değil, oyun teknolojilerini incelemek gerekir. Çünkü artık oyun sektörü öyle bir hale geldi ki yeni çıkan her bir durum beni hiç şaşırtmıyor. Örneğin FarCry, Crysis ve Crysis Warhead oyunlarındaki CryEngine teknolojisi, beni o kadar yüksek grafik teknolojisine alıştırdı ki Modern Warfare 2 bana hiç farklı bir şey gelmiyor. Ancak sadece kullandığı teknolojiyi inceleyebiliyorum. Daha fazla ötesini göremiyorum.

Oyun'da biraz Amerikan Milliyetçiliği kokuyor.Oyuna tam olarak hakim olmak için İngilizce şart.Oyuna gelecek olursak; Grafikler daha üst düzeyde olsaydı bu kadar çok satamazdı malum ekran kartları...Muzikler çok hoş oyuna çok ayrı bir tat katıyor.Çok büyük bir emek var oyunda Cod4'ün üstüne çok şey koymuşlar Teşekkürler Infinity Ward

"oyundan zevk almak için gerçek gibi gözüken grafiklere ihtiyacınız yok. çizgi film gibi gözüken oyunların bile daha çok zevk verdiği zamanlar oluyor."

Örnek: Team Fortress 2

oyunu aldığım gün btirdim :) gerçekten çok kısa tam tadına varıyorsunki oyun bitiyor :( özellikle oyunun bitiş anı mükemmel

Oyun çok güzel, fakat kısa sürede bitti. :)

bu oyunu oynayamak ıcın ne tur donanımlara sahıp olmak gerekıo?laptoop kullanıyorum toshiba 356 mb ekran karsı 2 gb ram oynayabılır m ıyım acaba?

oyunda mouse hassaslığını bir türlü yakalayamadım nedendir acaba??

Bol aksiyonlu güzel grafikli bir fps ama başyapıt değil. seto

cod serisinin son oyunları çabucak bitiyor..

bu sabah itibariyle bitirdim oyunu çok çok iyi görsellere sahip bir oyun full adrenalin yaşıyorsunuz oyun boyunca ekstra oyunu bölüm bölüm oynama şansınız var.

arkadaslar oyun gercekten superdı bu sene oynadıgım en guzel oyundu ama cok cabuk bıttı oyunun son bolumunu bılıyodum daha once ızlemıstım bugun oynarken bı baktım son bolume gelmısım :( cok uzuldum 5 saat kadar kısa surede bıttı hıkaye uzun surebılırdı nese digerini beklıycez ama uzun surmesını ıstıyoruzzz grafıkler hersey tamam ama oyun cok kısa :( :(

ekran kartı derdinden bıktıysanız.
alın bitane ps3 veya xbox 360 ne ekran kartı,crack,yükleme derdi var.
yüklenmesi için 2-3dk. bekle sonra oyunu aç bitti.

Süper oyun çok beğendim...

Sizce Sistemim Bu Oyunu Kaldırırmı
Dual Core İntel Pentium E2140 1.6 GHz
2 GB 667 Mhz Ram
Sapphire Radeon HD 4650 1 GB 128 Bit
Windows 7 Ultimate
22 GB HDD deki boş Alan :D

shyshen12 yazmış:

Sizce Sistemim Bu Oyunu Kaldırırmı
Dual Core İntel Pentium E2140 1.6 GHz
2 GB 667 Mhz Ram
Sapphire Radeon HD 4650 1 GB 128 Bit
Windows 7 Ultimate
22 GB HDD deki boş Alan :D

Bugün 19:17
------------------------------------------------------------

Bu sistemle oynayabilirsin kardeş. Zaten oyun çok fazla sistem istemiyor.

single playerda highda 30 fps alayım yeter

xbox ve ps de hiç fps oynamamış biri olarak merak ettim. acaba gamepadler ile aim'i mousedaki kadar rahat yönlendirebiliyor muyuz?

bilenler bilir... ilk oyunun sonunda kendimi o kadar kaptırmıstırdım ki , son sahnede gözlerimin doldugunu hatırlıyorum...

Mükemmel bir oyunun ikinci serisi olarak bu oyun kaçmaz... gerçekten sıradan oyun degil bir ekol olmayı başardı... Kısa sürmesi üzücü olmasına rağmen bir sene boyunca döne döne tekrar oynadıgım bölümler olmuştu... Şimdi ise MW2 için sabırsızlanıyorum...

Meraklılarının asla ve asla kaçırmayacağı bir oyun...

Bu oyun mükemmel manyak bişey yapımcıları gerçekten tebrik ediyorum

oyun gerçekten sürükleyici ve heycanlı müzikleriyle kulaklığı takınn ve oyunun keyfine bakın D:

Ağabeyimin MP'den tat alamaması ve Level'ın Aralık sayısında yazdığı gerçekler beni soğuttu şahsen.

CHIP Online'ın notu:
Oyununun Level notunun yüksek olduğu düşünülürse çelişkili bir yorum.

ya oyun çok güzl grçkten ama multiplayer e tıklıyom play a basiyom hata veriyo olmuyo niye cvap bekliyorum

harika bir oyun

off sevgilim 70 küsür tl verip aldı şimdide başından kalkmıyor bişi değil bana cod 4 oynama sırası gelmiyor, kaldıramıyorum başından :( birde iyi frag yapıyomuşş hava atıp duruyoo, sinir bozucu!

ya oyun çok güzl grçkten ama multiplayer e tıklıyom play a basiyom hata veriyo olmuyo niye cvap bekliyorum
_____________________________________________
korsan oyun alıp, hak sömürmek istersen böle olur işte.

OYUNU YÜKLEDİM AÇTIM DA BÜTÜLÜ BAŞLAYAMADIM silah alıyorum orda kalıyorum ne yapmam gerekkk

oyun Süpperrr bayıldım muhteşem olmuş gercektn yapanları tebrik ediorm

Captain Price'ı özlemiştim nihayet buludum size söyleyim price yaşıyor sıra Call of Duty 7 modern warfare3 bekliyorum

Son bölüm çok uzun sürdü

Sence pilot nikolai bizi sata bilir çünkü o rusyalı
orada noluyor orda helipkoptere binerken orada bitti

''OYUNU YÜKLEDİM AÇTIM DA BÜTÜLÜ BAŞLAYAMADIM silah alıyorum orda kalıyorum ne yapmam gerekkk''

Masanın üzerinde 3'lü burgulu salto hareketini yaparak atlıyorsun.
Yada arkanı dönüp hedeflere çavuşun verdiği direktifler doğrultusunda ateş ederek devam edebilirsin.

arkadaşlar ben oyunun bı bolumunde takıldım.intel itemslerirn ilkini alırken panic room denılen odadan bır canta alıcam ama bır turlu olmuyor. galıba kaptan foley i beklemem gerekıormus veya onu bulmam ama bı turlu gelmedı :) ben de kendısını bulamadım yardım edersenız cok sewınırım artık oyuna dewam etmek ıstıorummmmm

arkadaşlardan bazıları,ekran kartı derdinden bıktıysanız konsol alın diyor. ben böyle bir fps yi fare-klavye ile oynamak varken o hantal padlerle mi oynayacağım. ben bu oyunu konsolun ağır kontrolleri ile oynayacağıma bugün ölürüm daha iyi. ayrıca nedir bu grafiklerden çektiğimiz be kardeşim. grafiği mükemmel olupda oyun tarihinin çöplerinde yer edinen onlarca oyun var. çok istiyorsanız gidip onlarla zaman harcayın. ayrıca türkiyede yaşıyoruz. herkes bi oyun makinası yapacak durumda değil; ki geçen yıl cüzi bütçeyle ayarladığım makina artık yetmiyor.

ben emre callof duty oyunu seven bir hayranlarındanım

Oyun tek kelimeyle mükemmel, hatta bana göre Battlefield Bad Company 2 den (oynamış biri olarak söylüyorum) daha iyi zaten oynadığım ilk FPS oyun Cod 4 tü ve o oyundan sonra başka oyun oynamaz oldum. Hala severek oynarım. Ayrıca Müzikler için Hans Zimmer'a da tşkler. Harika iş çıkarmış. boneyard flyby'ı usanmadan hergün dinliyorum :))) Sonraki oyunu sabırsızlıkla bekliyorum...

arkadaşlar bu oyun çok manyak yaa helde son bölümü bu oyunu bitirenlere saygılar...CALL OF DUTY MODERN VARFE 3 nezaman çıkacak bilen varsa söylesin arkadaşlar lütven cevaplarınızı bekliyorum

Hacı böyle bir oyun daha ben oynamadım süper yalnız şu mahalleyi geçmek çok zor cok ölüom orda ama gectim zuhaha süper oyun YAPANLARI TEBRİK EDİYORUM

ekran kartı derdinden bıktıysanız.
alın bitane ps3 veya xbox 360 ne ekran kartı,crack,yükleme derdi var.
yüklenmesi için 2-3dk. bekle sonra oyunu aç bitti.


Hacı ama ps3 de oynamak zor nişan yerini tam getiremiosun yaw :D

bide yine multiplayeri açıom play diyom açtığında yüklemede bi sorun var çok uzun ilerlio yükleme ve bittiğinde nedense server timed out mu öle bişi diyodu yardımcı olurmusunuz

multiplayere tıklıyorum play diyorum find game diyorum orda 20 falan bişeyler var birine tıklıyorum oyuncular geliyor yüklüyor bazen açıyor bazende olmuyor yüklüyor ama çok yavaş sonra bitincede server connection timed out diyor buna cevap verirmisiniz verirseniz sevinirim...

multiplayeri oynuyorum mute diye bir şey varmış o ne ve nasıl kullanıyoruz

Aynı yorumu burdada mı açtın, Orada sana anlattım bir baksan iyi olur ___________________________________________________________ Professional Player

bence call of duty serisin en iyi oyunu

Sen de yorum yaz