Call of Duty rekorunu bir Türk kırdı

Avustralya'da yaşayan Okan Kaya, Black Ops 2 ile öyle bir rekora imza attı ki...

  • Zeynel A. Öztürk
Call of Duty rekorunu bir Türk kırdı

Oyunseverler konsolları başında saatlerini harcayabiliyorlar. Avustralya'da yaşayan Türk asıllı Okan Kaya ise tam 135 saat ve 50 dakika Call of Duty: Black Ops II oynadı ve önceki rekoru 15 saat geçmeyi başardı.

Çok uzun süre oyun oynamak sağlık açısından oldukça tehlikeli, zira kan pıhtısı oluşması gibi durumlar ölüme yol açabiliyor. Dolayısıyla Guinness, her saat için 10 dakika dinlenmeye izin veriyor. Bu molalar istenirse biriktirilip bir arada kullanılabiliyor.

28 yaşındaki iki çocuk babası Okan Kaya, vücudundaki kan akışının sağlıklı olarak devam etmesi için oyun sırasında egzersiz aletlerinden faydalanmış. Guinness, Kaya'nın girişiminin kaydedildiğini, ancak değerlendirme sürecinin bir miktar zaman alabileceğini söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Okan okaan okaaaaaaaan :)

Adamın nevri döndü ama :D Muhtemelen hala uyuyordur. :)

İşsiz, güçsüz...

Sadece ismi Türk ama Avustralyalı diye geçiyor ve Avustralya vatandaşı hemen kendinize pay çıkarmayın.

önemli bir rekor zannetmişitim zaten türkün işi bu saatlerce oturup durur

neredeyse 6 gün uyumadan oyun oynamış bee bu adam tam bir paranoyak oyun davranışı. adamın biri oyun yüzünden ölmüştü bir ara. ama bu bazen ara verdiğinden ölmemiş. yazık yaw. harcanan zamana yazık. boş gezenin boş tayfası işte. git bir işte çalışda para kazan be adam.

tebrikler ne kazandın :)

145 saat Diablo mu yoksa SC mi ne oynayan bir Koreli olmustu bir sure once. Bunlarin beyin yapilari anormal muhtemelen. Ders almiyorlar. Bu adam yasasa ne olur yasamasa ne olur. Kendine bile faydasi olmaz bu tiplerin .

tipten belli zaten bakar mısınız ya :D

halinden belli zaten...

1 adamın çalışmadığını nereden biliyoruz... 2 tutku böyle birşey bn de bsde modelleme yaparken bnm de bi kaç gün uyumadan çalıştığım oluyor ve bn sırf zevkim için çalışıyorum... 3 ewet çok önemli bi şeymi yapıyor hayır ama bu onu ilgilendirir... ilgi alanı olmayan benzer tutkularıo olmayan insanların gereksiz yorumları niyedir anlamam...

black ops 2 yı 6 saatte bitirdim aralıksız :D

adam hayatında sevdiği bir alanda rekor kırmış çekemeyen insan yorumları da olacak tabii yok hayırsızmış o öyleymiş böyleymiş adama helal olsun dunyaya kendinden bir iz bırakmış sap gelip saman gitmekten iyidir

kaldi kı adam satış menajeriymiş işşiz güçsüz de değil

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play