Canavar cepte bağlantı sorunu şikayeti!

iPhone , iPad derken, şimdi de bakın hangi canavar cepte, nasıl bir sorun ortaya çıktı...

Lumia 900'de bağlantı sorunu şikayeti!
Nokia Lumia 900

Nokia'nın son Windows Phone'lu cebi Lumia 900'ün ön siparişini veren bazı kullanıcılar, onu kullanma şansını elde ettiler. Ancak bu kullanıcıların bazılarına göre telefon, ABD'li servis sağlayıcı AT&T'nin veri ağıda bazı sorunlar yaşıyor.

Nokia destek forumlarında ve diğer tartışma ortamlarında paylaşılanlara göre bazı Lumia 900 sahipleri, telefonu uçak moduna aldıktan sonra veya telefonu kapattıktan sonra tekrar mobil ağa bağlanamıyorlar. Ancak kullanıcılar bunun için uğraşlı da olsa bir çözüm bulmuş görünüyor. Sorunu çözmek için telefonun SIM kartını çıkarıp, ardından telefonu kapatıp, SIM kart olmadan açıp tekrar kapatmak, SIM kartı yerleştirdikten sonra telefonu tekrar açmak gerekiyor.

Ancak bazı kullanıcılar, bu yöntemin hiçbir işe yaramadığını söylüyorlar. Yine de bu sorunun, sadece birkaç Lumia 900 kullanıcısından geldiğini ve tüm Lumia 900'lerde aynı sorunun olmayabileceğini akılda bulundurmak gerekiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

nokia işte ne bekliyorsun bir şeyi de düzgün olsun

"Sorunu çözmek için telefonun SIM kartını çıkarıp, ardından telefonu kapatıp, SIM kart olmadan açıp tekrar kapatmak, SIM kartı yerleştirdikten sonra telefonu tekrar açmak gerekiyor." denmiş ama bu bi işe yaramaz ki :)))

ona benzer sorun 6125 içinde var ama batarya bitince şarj olup açıldığında şebekeye bağlı olduğu halde uçak modunda kalması ilginç oluyor...

Artık neredeyse binlerce lira yada dolar ödediğimiz ürünlerde sorun çıkmasını anlamıyorum.Artık ürün piyasaya tam test edilmeden sürülüyor diye düşünmekteyim. Ben artık bir ürün piyasa sunulduktan 3-6 ay sonra almayı düşünüyorumhem fiyatı düşsün hemde ürün sorunlu ise sorunları düzelmiş ürün almak

yine sana hüsran sana yine %10 luk satıs var nokia :D

windows phone hiç kullanmadım nasıldır bilmiyorum, gerçi nokia kesin cimrilik yapmıştır ya memory ya başka birşeyde buna eminim =)) ancak bu resimdeki, tasarımını en çok beğendiğim akıllı telefon diyebilirim ekranın duruşu kenarları falan oldukça şık görünüyor

Arkadaşlar Nokia'da işi öğrendi artık bu şekilde reklamları güzel güzel yapar!

Amazonda en çok satılan ilk 2 telefon Lumia 900 siyah ve cam göbeği, en çok memnun olunan 2 telefon yine aynı kısacası Nokia ABD'de bile tuttuysa bu iş olmuş. Haberin sonundaki cümleye dikkat iPhone'daki gibi genel bir sorun değil "Yine de bu sorunun, sadece birkaç Lumia 900 kullanıcısından geldiğini ve tüm Lumia 900'lerde aynı sorunun olmayabileceğini akılda bulundurmak gerekiyor."

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir