Canavar subwoofer: Neredeyse 10 metre

Bu subwoofer Dünyada ilk... Eğer kulaklarınızı düşünüyorsanız yakınında bulunmak istemezsiniz.

Canavar subwoofer: Neredeyse 10 metre
Subwoofer: Neredeyse 10 metre uzunluğunda ve 16 adet woofer.

İtalya'da şu sıralar etkileyici bir ses projesi üzerine çalışılıyor. "Royal Device Audio Room" ismindeki bir odada en büyük subwoofer'lardan (bas tonlarını veren hoparlör) birisi inşa ediliyor. Yapı, tabanın bir metre derinliğine inşa edilecek ve her biri 9,5 metre uzunluğunda olan duvarla çevrili iki rezonans odacığından (boynuzlar) oluşacak.

Her subwoofer-boynuzu 8 adet 50 cm.lik woofer'lar ile süslenecek. Doğru ses basıncından toplamda 16 adet bas tonu sorumlu olacak. 10 Hertz'lik bir ses frekansından itibaren subwoofer'ler tam güç sunabilecek.

CHIP Online Yorumu:
Duvarla örülü rezonans odacıkları içinde 50 cm çapında 16 adet woofer... Umuyoruz ki, "Royal Device Audio Room" ucuz bir apartman dairesinde değil bombaya dayanıklı bir sığınak içinde bulunuyordur. Canavar hoparlörlerin ses basıncı ve titreşimleri her durumda birçok zarar oluşturabilir ve komşuları çıldırtacak derecede rahatsız edebilir.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

1600 wattlık bir subwoofer'ın karşısında işitme kaybı yaşadım jackhammer'ı bizzat gördüm ve hala şaşkınım ve böyle bir subwoofer'ın yorumda da belirtildiği gibi bir sığınakta olması gerektiğine hemfikirim ...

Neden böyle birşey yapma geregi duymuşlarki?

Bu haberi ayrıntılarıyla beraber çok uzun zaman önce görmüştüm ben. Yeni bir haber değil yani.

"Neden böyle birşey yapma geregi duymuşlarki?"

Sinema salonları içindir büyük olasılıkla.

bence asıl amaçları bu tür aletleri savaşta kullanmak!!!!!!!!

Bende iki tane 16cm woofer var ev sallanıyor 50w ile, canavar lafı cuk oturmuş yani.

Sacmalıgın daniskani o sinema salonları icin bile cok,Onun verecegi sesten bir habersiniz,onu son ses acın oturdugunuz yer coker o kadar.

külliyen saçmalıktan başka bişey değil buna harcanan parayla kaç fakir sefaketten kurtulur allah akıl fikir versin ne diyelim

bence çok güzel

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir