Candy Crush'ın yapımcısından kritik çalım!

Candy Crush'ın yapımcısı King şirketi, aldığı patentle AppStore'da terör estirmeye başladı!

Candy Crush, "Candy" markasını aldı!

Popüler mobil oyun Candy Crush'ın yapımcısı King, oyunlarını taklit eden sayısız klona savaş açmak için "Candy" ismini markalaştırıp ticari haklarını aldı. King'in ilk yaptığı iş ise, Appstore'da yer alan "Candy" isimli klon oyunların yapımcılarına uyarı göndererek bu oyunları marketten çekmelerini istemek oldu.

King'in ticari marka başvurusuna göre Candy ismi sadece oyunlar ile de sınırlı değil. Kulaklıklar, mobil telefonlar ve hatta hesap makineleri için de Candy ismini kendilerine bağlamış durumdalar.

King'in sözcüsü, Candy ismiyle uygulama geliştiren ama oyunlarının klonunu yapmayan geliştiricilerin Candy ismini kullanmalarına karışmayacaklarının da altını çizdi.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

vay anasını adamlar sözlükten kelime satın almışlar resmen patent değil de peki günlük hayatta candy diyen ingilizlere dava açaçaklar mıymış?

@22 Oca 2014 17:51 Bence İngilizler'in onlara dava açmaları lazım. Adamların bulduğu kelimenin patentini başkası alıyor.

Candy Crush oyunu, yan ürünleri (ücretli, ücretsiz) kullanmayan oyuncuların oyunlarında yanlı davranıyor ve oyuncunun bir bölümü bitirip diğer bölüme geçmesine bir süre izin vermiyor (mesela patlamayacak bir şekeri patlatabiliyor). Çok uzun zaman oynamanız durumunda, alabileceğiniz her türlü şeyi ardı ardına sıralayıp, bölümü geçmenizi sağlıyor.

Nasıl oluyor da bir kelimeye patent veriyorlar anlamak güç.

@22 Oca 2014 18:15 Elma, Pencereler isimlerinde patent veriyorlarda, aldıkları patentle terör estiren firmalar oluyorlar ya !!!

Patent yanlış. Ama popüler olan her uygulamanın adının her yerde gecmesine izin verilmemeli

Arkadaşlar şimdi Candy aynı zamanda bir isim biliyorsunuz. Bir kızın adı Candy olsun. Adamlar onu da mı yasaklıcak? Hayır sadece o kız o oyunun bir parçası olursa - ya çok saçma oldu ama idare edin - o zaman ona telif hakkından dolayı o ismi kullanması önlenecek adıyorum Lindy olacak. Sevgiler

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir