Candy Crush: Yavaşladı ama para basmaya devam

Minik, bedava bir mobil oyunun, geliştiricisini bu kadar zengin edebileceği kimsenin aklına gelmezdi

  • Levent Öztürk
Candy Crush: Yavaşladı ama para basmaya devam...

Eğer oyunların neden o sinir bozucu oyun içi alımlara sahip olduğunu merak ediyorsanız, geliştirici King'in finansal sonuçlarından daha başka bir yere bakmanıza gerek yok.

The Guardian'ın söylediğine göre, King'in Mart 2013'te yayınladığı Candy Crush oyunu, 2014 yılı içerisinde 1.33 milyar dolar gelir sağladı. Oyunun bugüne dek sağladığı toplam gelir ise 3 milyar doların üzerine çıkarmaya oldukça yaklaşmış durumda.

Arkadaşlarını Candy Crush'a "kaybetmiş" kişiler için iyi haber ise, oyunun zirve noktasına ulaşmış gibi gözükmesi. Oyunun gelir artışı, özellikle 2014'ün ikinci yarısından itibaren yavaşlamış durumda ve bu da oyunun gördüğü ilginin artık azalmaya başladığı anlamına geliyor.

Ayrıca yayınlanan çizelgelere göre, kullanıcıların yüzde 97.5'i oyun içi alımlara para harcamıyor. Ancak yüzde 2.3'lük bir kısım, her ay ortalama 23.42 dolar harcıyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Sanal alemi sadece zevk olarak tutmak gerek oyunlarda dahil bu oyunlara para yatırmak aşırı saçma bir olay arkadaşlarım oyunlara en az 1.000 tl yatırmıştır çok rahat 1.000 tl sonuç koca bir boş sadece o karakterde 1, 2 yıl sonra oyunu bırakınca o kadar para boşa gidecek.

@16 Şub 2015 19:53 Hele böyle, para uğruna hile yapan oyunlara para gömmek daha da saçma bir hareket. Oyun yapımına milyarlar gömen adamlar bile yapmaz iken, böyle basit bir oyun için yapılması daha büyük bir saçmalık...

Mantık harika. Sinemaya da gitme o zaman 1,2 yıl bile sürmeyecek 1,5 saat sonra para boşa gitmiş olacak. Ya da lezzetli bir yemek te yeme, ertesi güne kalmadan sindirilip gidecek nasılsa.

tetris oyunu var orjinal makine oyunu olan onu kurdum süper siyah beyaz

Sadece FIFA POINTS e para verilir...gerisi boş!

sizin boş olarak gördüğünüz şey bu olabilir belki sanki sizin hiç boşa harcadığınız bişey yok parayı veremli kullanıyorsunuz herkesin zevki farklı

böyle boşoyunlardan ne anlarlar ki

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play