Canınızı sıkacak bir Facebook haberi...

Facebook tasarımının çok karmaşık olduğunu mu düşünüyorsunuz? Daha en kötüyü görmediniz bile...

Canınızı sıkacak bir Facebook haberi...
Gün içerisinde tek bir markaya ait video dönecek

Facebook arabirimi, sev sosyal ağ karşımıza çıktığı ilk günden bu yana geçen süre içerisinde, her yanı reklamlarla kaplı, aradığımızı neredeyse bulmamızın imkansız olduğu bir arabirim haline gelmişti. Mart ayı itibarı ile yenilenen "News Feed" ise, herkesin özlediği "temiz" bir kullanım sunmak için önemli bir adım olmuştu.

Fakat öyle görünüyor ki bu "temizlik operasyonu", can sıkacak bir sistem için, önceden hazırlıkmış... Financial Times'dan gelen bir açıklamaya göre, Haziran itibarı ile arabirim üzerinde 15 saniyede bir defa çıkan video reklamlar görülecek. Gün içerisinde tek bir video bulunacak ama kullanıcıya en az rahatsızlığı vermek için hiçbir şekilde sesi çıkmayacak. En azından isteyerek sesini açmadığımız ya da "yanlışlıkla" aç tuşuna basmadığımız taktirde...

Zuckerberg ve konu hakkında çalışan ekipse, insanları karşılarına çıkan video reklamlardan tiksindirmemek için, bazı ufak denemelerle yola çıkacak ve eğer her şey yolunda giderse sistem Haziran ayı içerisinde kendi rotasında çalışmaya başlayacak. Yapılan bir diğer açıklamaya göreyse yayınlanan videoların bir hayli limitli olacağı ve her güne bir adet görüntü düşeceği söylendi. Bu da gün içerisinde defalarca aynı video izlememiz anlamına geliyor.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

para insanın gözünün kör ediyor burda öncelikli amaç para kazanmak olmuş. herkes zaten bi işi ilk yapmaya başladığında insanlara faydalı olmayı hedefliyor ama iş yürüyünce para hırsı başlıyor. olmaması gerekn bi sistem geliyor yine. her geçen günü üyesi artsada sitede kalma süreleri fazlasıyla azaldı.

@09 May 2013 15:15 amaç her zaman para .. yoksa şirket nasıl o kadar veriyi barındıracak .. misal chip online .. reklam olmazsa nereden para bulup çalışanlarının ücretini ödeyecek ? nereden giderlerini karşılayacak ?

Böyle bir şey olursa emin olun 1 ay içerisinde facebook kullanan kalmaz hatta çok benzer bir alternatifi yapılır ve herkes onda devam eder.

@09 May 2013 16:52 yapıldı zaten Google+

Zaten her tarafta reklam var daha ne reklamından bahsediyo bunlar?

adblock plus candır...

Denemeler boşuna, zaten şu anda yeterince rahatsız ediyorlar. Bak görürsünüz bu olayı geri çekerler. Facebook kullanıcılarını kaybetmek istemez.

feysbuk ne yahu? hala bu absürd saçmalığı kullanıp zamanını bununla hiç eden kaldı mı? ergenler dışında tabi....

@09 May 2013 21:03 yuuuuuuuuu yuuuuuuuuu tüüüüüüü haaaark(kusma sesi)tüüüüüüüüü paaaaaaat plop(domates sesi)

adblock plus,ad muncher,abine dntme,ghostery,noscript,ve userscriptler.e bunları bilenler az değildir :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir