Canlı Kutucuklara iki sürpriz yenilik geliyor

Microsoft, bu haftaki etkinlikte göstereceği sürpriz Windows 10 yeniliklerinin ipucunu verdi!

  • Zeynel A. Öztürk
Canlı Kutucuklara iki sürpriz yenilik geliyor

Microsoft'un başlamasına birkaç gün kalan geliştirici etkinliği Build 2016, heyecan verici yeniliklerle bizi şaşırtacak gibi görünüyor. Microsoft'un yeni yayınladığı etkinlik planında bu sürprizlerin neler olabileceğine dair ipuçları var.

Etkinlikteki oturumlardan bir tanesinin açıklaması, Canlı Kutucuklar işlevinde yapılabilecek yeniliklerden bahsediyor. Windows 10'un ve Windows 10 Mobile'ın en önemli öğelerinden biri olan Canlı Kutucuklar, Microsoft'a göre "çok istenen iki sürprizle gelişecek." Aynı oturumun açıklamasında Bildirim Merkezi'nin "Adaptive Toast" işleviyle geliştiricilere daha yüksek esneklik sunacağı, yeni güçlü bir API'nın uygulamaların bildirim düzenine ulaşabilmesini ve "yenilikçi deneyimler sunabilmesini" sağlayacağı da söyleniyor.

Microsoft, sürprizlerin ne olabileceği hakkında başka ipucu vermese de firmanın Canlı Kutucukları geliştirmenin yollarını uzun süredir aradığı biliniyor. Cevabı bu hafta başlayacak olan Build 2016'da göreceğimizden, çok fazla beklememize gerek kalmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Ne yaparsa yapsın kötü , gelmiş geçmiş en kötü Windows.

@28 Mart 2016 13:36 Kötü mü? Neye gore kötü? Windows 7den eksiği ne mesela? Veya Win 8den? Bunca yenilik veya işlevsellik gelmişken buna kötü demek sadece yobazca alışkanlıklara sarilmaktan gelir başka bir şey değil.

WP 10 aldatmacasindan sonra etkinlige katilacak kimse dahi bulmayacaklar yakinda.

canlı kutucukları isteyen bile yok bir de "en çok istenen iki şeyi" getirecekmiş. hangi dünyada yaşıyor bu microsoft ve ne zamandan beri tüketicilerinin değil kendi şizofren dünyasında istenildiğini sandığı şeyleri yapıyor?

@28 Mart 2016 21:24 Kendi adına konuş. Size kalsa Win xpden sonra ilerlemesine bile gerek yok Microsoft un güvenlik güncelleştirmesi versin yeter di mi?

keşke canlı kutucukların tamamen sistemden kaldıracak bir yöntem sunsalar

Kurumsal kullanıcılar için hiç bir ifade etmeyen yenilik

Oyunlar directx in tekelinden kurdulduğu gün ms in bittiği gündür.

Sen de yorum yaz

Turhost