Canon EOS-1Ds Mark IV dedikoduları

Canon'un yeni EOS-1Ds Mark IV DSLR fotoğraf makinesiyle ilgili spekülasyonlar heyecan yarattı.

  • Selim Öztürk
Canon EOS-1Ds Mark IV dedikoduları

Canon EOS 5D Mark II incelemesi için tıklayın.

Bir yıl aradan sonra Canon'un EOS-1Ds Mark III'ün varisiyle ilgili söylentiler tekrar su yüzüne çıktı. Photofans.cn adresiyle ortaya çıkan bazı spekülasyonlara göre, yeni EOS-1Ds DSLR, mevcut sensörü içerisinde barındıracak, ancak buna karşın iki adet Digic 4 işlemcisiyle beraber 6.8fps'lik bir yüksek orana ulaşılmasına olanak sağlayacak.

Canon EOS 5D Mark II ve Canon EOS-1Ds Mark III'ü karşılaştıracak olursak; Canon EOS 5D Mark II, 2.699 Dolarlık fiyata, 21.1 megapiksel CMOS sensöre, 14 bit A/D dönüştürme fonksiyonuna, 15 noktalı otomatik denetleme sistemine sahip olmasına ve 3.9fps ile en iyi kalitede görüntü alabilmesine karşılık Canon EOS-1Ds Mark III, 7.999 Dolarlık fiyatı, 21.1 megapiksel CMOS sensörü, 14 bit A/D dönüştürme fonksiyonu, 45 noktalı otomatik denetleme sistemi ve 5fps ile en iyi kalitede görüntü alabilme fonksiyonlarıyla dikkat çekiyor.

5D Mark II'ye nazaran oldukça yüksek bir fiyat etiketine sahip olan EOS-1Ds Mark III'ün varisiyle ilgili spekülasyonlar hızla devam ederken, Canon'un önümüzdeki aylarda bu konuda bir açıklama yapmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Abi bu parayla araba alırım daha iyi.

elbette prıfesyonellere ve bu işten para kazanan kişilere hitap eden bi makina, sen araba alırsın mantık olarak doğru, fakat bu işten para kazanan adamlar bu alete verdiği parayı gözü görmez,
mesela gidip bi araba alıp taksi yapıp ondan para kazanmak gibi

Sadece para kazananlar için değil.Bazı insanların hobisi hatta tutkusu olabiliyor.Gayet normal.

Sen de yorum yaz