Canon, EOS 80D DSLR'ını tanıttı!

Canon, önemli DSLR fotoğraf makinelerinden EOS 70D modelini, EOS 80D ile güncelledi!

  • Ercan Uğurlu
Canon, EOS 80D DSLR'ını tanıttı!

Canon, yılın ilk duyurusunu kısa bir süre önce EOS 1D X Mark II ile gerçekleştirmişti. Şimdi buna bir yenisini daha ekleyen fotoğraf devi, orta segment DSLR kategorisinin EOS 70D modelini güncelleyerek EOS 80D modelini tanıttı.

Yeni modelinde EOS 70D'nin 20.2 megapiksel sensörünü 24.2 MP'e güncelleyen Canon, buna ek olarak yeni modelle başarılı özelliklere de imza atıyor. DIGIC 6 görüntü işlemcisini kullanan EOS 80D, 7 FPS sürekli çekim özelliği, 25.600 ISO hassasiyeti, 1/8.000 deklanşör hızı gibi özelliklerin sahibi. Ayrıca 60 FPS'de Full HD video kaydı yeteneğinin de sahibi olan EOS 80D, 3 inç LCD ekranla geliyor.

Wi-Fi ve NFC gibi kablosuz bağlantı özellikleriyle de donatılan fotoğraf makinesinin mart ayında satışa sunulması planlanıyor. Canon tarafından açıklanan bilgiye göre EOS 80D, 1.199 dolar gövde fiyatıyla satışa sunulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

"Canon tarafından açıklanan bilgiye göre EOS 80D, 1.199 dolar gövde fiyatıyla satışa sunulacak." Ohh.. suyundan da koy.. 3600TL :)

Z5 almak mantıklı 23 mp olsada 4k çekim yapıyor ve oyun oynatıo yeter

@20 Şubat 2016 03:11 z5 in tırnak kadar sensoru ile bu makinenin sensoru bir mi? Zaten bu makineleri alanlar da bunun farkında bilerek alıyorlar.

@20 Şubat 2016 03:11 kamera ve telefon u kıyasladığının inşallah farkındasındır :D eğer telefonların kamerası yeterli olsaydı bu makineler ayrıyeten üretilmezdi değil mi? :D

özellikler iyi fyatta sınıfına göre normal..alınır

Valla ne yalan söyleyeyim çoğu telefon bunlar gibi çekiyor adamlar profesyonel ayağı ile götürüyor , götürdüğü yetmezmiş gibi birde lens satıyor.

@01 Mart 2016 15:09 elindeki telefonla zoom yapıp fotoğraf çekmeyi denermisin O?

Şu bir gerçek ki lg g4 ve sony z5 gibi telefonlar gündüz çekimlerinde bu tip makinaları pek aratmaz.Zaten bir kaç sene önce üretilen ufak fotoğraf makinaları artık satılmıyor dimi.Fakat iş zoom ve gece çekimlerine gelince orda telefonları bunlarla kıyaslamayın sakın.

Telefon diyo millet ya :) ISO'dan RAW'dan Odak uzaklığından Diyafram'dan Enstanteneden bihaber olmak bu olsa gerek.

Profosyenel makinada kullandım.ordaki pek çok özellik otomatik olarak telefonlarda var.Teknik tabirleri bir yana bırakırsak, güneşli bir havada tel ile çekilen ve makine ile çekilen resimleri yan yana koyarsak kimse itiraz etmesin çok ciddi bir fark yok.Telefonların resim kalitesi artık makine satışlarını ciddi düşürdü.Sırf bu yüzden makine almaktan vazgeçtim.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost