Canon'un faresi sadece basit bir fare değil…

Fare deyip geçmeyin... Canon'un katlanabilir faresi, bir fareden beklenmeyecek özelliklere sahip.

Canon'un faresi sadece basit bir fare değil…
Canon'un faresi, üst kısım açıldığında bambaşka bir görünüme sahip oluyor. Tıklayın...

Canon'un sadece Japon bilgisayar kullanıcıları için piyasaya sürmeye hazırlandığı katlanabilir faresi, tam üç farklı yeteneğe sahip. Kablosuz farenin ilk yeteneği, doğal olarak "fare olmak". Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile birlikte gelecek olan Canon LT-100TKM, 1.000 dpi tarama çözünürlüğüne sahip.

Farenin ikinci ve üçüncü yetenekleri ise, üst kısım yukarıya doğru açıldığında ortaya çıkıyor. Nümerik tuşlar ve basit LCD ekran, Canon LT-100TKM'nin bir anda hesap makinesine dönüşmesini sağlıyor. Hatta dileyenler, fareyi ceplerine atıp gittikleri her yerde basit bir hesap makinesi olarak da kullanabiliyor.

Canon LT-100TKM'nin üçüncü yeteneği ise, aynı zamanda nümerik klavye tuşlarının yerini tutabiliyor olması. Eğer bir laptop kullanıcısıysanız ve işiniz sık sık rakanları tuşlamaksa, bu fare çok işinize yarayabilir.

Canon, LT-100TKM'yi Temmuz sonunda, 32 Dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunacak. Ancak şirketin fareden beklentileri çok da büyük değil, zira satmayı amaçladağı fare sayısı sadece 15.000 ile sınırlı.

CHIP Online yorumu:
Canon, LT-100TKM ile ilginç bir fikre imza atıyor. Ama tüm işletim sistemlerinde hesap makinesi yazılımı yer alırken kim yanında basit bir hesap makinesi ister, orası biraz karanlık. Ama nümerik tuşların yerini alabiliyor olması, özellikle laptop kullanıcıları için güzel bir özellik. Canon'un fareyi 15.000 adet satmayı hedeflemesi ise gerçekçi bir yaklaşım gibi görünüyor. Çünkü LT-100TKM, sadece bazı laptop kullanıcıları için çekici özelliklere sahip...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

kusura bakmayın ama bence çok pahalı bu fiyata daha güzel kendi alanında gelişmiş markalar varken

abartılmış bir fiyat, o kadar laptop kullanıcısı yok ki

32 dolar aşırı bir fiyat değil ve bence her laptop için numerik tuşlar gerekli.
Ülkemize gelseydi alırdım bir tane..

Basit bir hesap makinesi için 32 dolar verilmez. Ama canon diye veren muhakkak olacaktır.

abe conana değer

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir