Cebe yağan reklamlardan sıkıldınız mı?

Cebinize yağan reklam mesajlarından sıkılmış olabilirsiniz; ama birileri bu sayede ucuza konuşuyor.

Reklam sponsorluğunda düşük fatura
Reklam almanın farklı bir yolu

Cep telefonu faturaları dünya çapında önemli bir mevzu. Nimetlerinden faydalandığımız bu teknolojinin sadece zararlarından korunmakla kalmak istemiyor, şüphesiz daha ucuza, hatta mümkünse bedavaya konuşmak istiyoruz.

İşte bunun farkında olan ve parayı kullanıcılardan değil de reklamverenlerden kazanmayı planlayan Alcaten- Lucent, alman kullanıcılara cep telefonlarına reklam isteyip istemediklerini soruyor. Kişisel tercihe kalmış olayda, cep telefonu kullanıcıları ilgilendikleri alanları belirterek bu konularda reklam mesajları alıyorlar. İndirimler, fırsatlar, ilgilerini çekecek ve akıllarını çelip para harcatacak reklamları almayı kabul ettiklerinde de daha ucuza konuşuyorlar.

Bedava mesajlar ve dakikalar söz konusu olduğunda, böyle bir seçenek Türkiye'de olsa özellikle gençlerin itibar edeceğine neredeyse kesin gözüyle bakıyoruz. Elbette hizmetin başarılı olup olmayacağını zamanla göreceğiz.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

aha bir tane vurguncular ekibi geli veriyor desenize

Alfanumerik başlıklar üzerinden gönderilen kısa mesajı bir daha almak istemeyen aboneler, kısa mesajın gelmesini takip eden ilk 3 gün içerisinde ilgili kısa mesajı 2780 kısa servis numarasına aynı şekilde iletmeleri halinde, bu gönderici başlığını (alfanumerik) kullanan firma tarafından bundan sonra gönderilmesi muhtemel kısa mesajları almazlar.

K

Tonlakazan isminde bir servis var... Yerli bir operatorun hizmeti ve tüm dünyadan ödül alıyor...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir