Cebini şarj ederken karakola düşen adam!

Cebinizi nerede şarj ettiğinize dikkat edin; aksi halde kendinizi her an karakolda bulabilirsiniz!

Cebini şarj ederken karakola düşen adam!

Akıllı telefon kullanıcıları, günlük hayatları sırasında sınırlı şarj ile yarı yolda kalmaya alışkınlardır ve telefonlarını her yerde şarj edemeyeceklerinin de farkındadır. Ancak Londralı bir adam, yakın zamanda bir şehir içi tren yolculuğu sırasında "elektrik çalmak" şüphesi ile gözaltına alındığında bu durumu zor yoldan öğrenmek zorunda kaldı.

Robin Lee, London Overground hizmeti ile Hacknet Wick ve Camden Road arasında seyahat ederken, iPhone'unu trendeki bir prize bağladı. Söylediğine göre bir polis memuru kendisine yaklaştı ve elektriği yasal olmayan bir şekilde aldığını belirtti.

Lee, Camden Road'da trenden indiğinde daha fazla polis memuru ile karşılaştı ve tutuklandı. Kelepçelenen Lee, bir polis aracına bindirilerek British Transport Police (BTP) merkezine götürüldü ve burada serbest bırakıldı.

London Evening Standart'a konuşan Lee, "(kendisini tutuklayanın) aşırı tutkulu bir toplum destek memuru" olduğunu ve "aslında tutuklanmaması gerektiğini" söyledi. Ancak görünene göre Lee'nin bu olaya tepkisi başına daha fazla sorun açmış gibi gözüküyor. Bir sözcünün açıklamaya yaptığı eklemeye göre Lee "görevliye saldırdığı için" tutuklanmış durumda.

Transport for London'ın söylediğine göre, London Underground trenlerindeki prizlerin yakınlarında bulunan uyarılar, açık bir şekilde bu prizlerin "sadece 'temizleyiciler' için olduğunu ve toplum kullanımına açık olmadığını" belirtmekte...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

saçma,,, priz temizlik görevlileri için ise priz trendeki dolap içinde olur temizlik görevlisinde de anahtar verirsin dolabı açar prizi kullanır.

bizim ülkede adam kaçak elektrikle kuyu suyu ısıtıyor.

Güneydoğuda elektriği kaçak kullanırlar, faturasını batıdakilere ödetirler. Elektrik, kaçak kullananın yanına kâr kalır. ADALET, bunun neresinde?

Adamlar açık açık yazmış, sadece temizleyiciler için, Hem suçlu hem güçlü!

adamın telefonunun iPhone olduğunu belirtmesenizde olurdu... adamın telefonu nokia 3310 olsaydı da bir şey değişmezdi bence

@16 Temmuz 2015 08:36 Eğer 3310 olsaydı o adamın telefonu zaten böyle bir haber yapılmazdı. Çünkü pili 1 hafta dayanıyor. Iphone un pili 1 günü çıkartamıyor. Iphone yazmasalar bile elindeki aletin ıphone olduğunu zaten pekçok kişi tahmin ederdi ki zaten iphone olmasına şaşırmadık. Ha senin yaran varsa git başka yerde ağla. Çünki 1 gün bile pili gitmeyen bir alete tonlarca para vermişsin ve kuyruk acın var belliki.

@16 Temmuz 2015 15:10 Haberin başlığını okur okumaz "Telefon kesin ayfondur" dedim. Başka telefon olamaz.

tipe bak kesin saldırdığı için içeri atmışlardır ahahaha :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir