Cebiniz yere düşse bile sağlam kalsın!

"Cep telefonum yere düşse bile tek bir zarar görmesin" diyorsanız; bu yöntem sizin için!

Cebiniz yere düşse bile sağlam kalsın!

Arabalarda kullanılan hava yastıklarının bir benzerini mobil cihazlara uyarlama fikrine dayanan sistem için patent başvurusu 2010 yılında yapılmıştı. Amerikan Patent ve Marka Ofisi sonunda Amazon'un başvurusunu onayladı. Yani artık Amazon mobil cihazlar için hava yastığı üretmeye başlayabilir!

Sistem, günümüzde artık her mobil cihazda bulunan jiroskop, ivmeölçer ve kamera gibi algılayıcıları kullanarak cihazın havalandığını ve düşmekte olduğunu tespit ediyor. Ardından düşüşün etkisini azaltıp cihazı korumak için hava yastıklarını aktif hale getiriyor.

Patent başvurusunda sistemin, telefonlar, bilgisayarlar, tabletler, kameralar ve oyun kontrol cihazlarında kullanılabileceği belirtiliyor. Ama Amazon'un bu teknolojiyi kullanan cihazları ne zaman üreteceği ya da hangi cihazlarda kullanacağıyla ilgili henüz kesinleşmiş bir bilgi yok.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

bu saçmalıkların hiçbirisine gerek yok çünkü Apple ürünleri kullanıyorum. sağlamlık konusunda ise kafam fazlasıyla rahat.....

Telefona ikide bir fake atarım benim olsa :D Dusuruyor gibi asagiya dogru hizlandir ve hava yastiklari acilsin :D

vay canına !

Elden düşünce kırılmayan sağlam bir telefon yapmak bu kadar mı zor?

Yanlışlıkla yatağa atsan yandın. Bi ton para...

düşünsenize yolda yürürken düştünüz ve cebinizde yastıklar şişti.. saçmalık olmuş kabul edin..

ya yandan düşerse veya çapraz bir şekilde düşerse? Diyelim ki dönerek düştü o zaman da mı hava yastığı? Bundan bir cacık olmaz korkmayın...

Saçma ve işe yaramaz. Ortalama bir telefon kullanım ömründe belki 50 kere yere düşer. ilk düşmeden sonra açılan hava yastıklarını kim yeniden kapayacak. Yok her düşmeden sonra açılan hava yastıklarını yenisiyle değiştireceksek, değiştir değiştir, nereye kadar.

xperia go alırım daha iyi.

Yok daha neler. Oldu olacak Pamela Anderson' ın slikonlarını koyun daha iyi :))))

Klima ve abs de olacak mı?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir