Cebinizdeki not defteri

Windows Notepad'i unutun. Jarte ile not almak ve düzenlemek artık çok daha kolay. İndirin, deneyin.

  • Ümit Öncel
Cebinizdeki not defteri
Jarte ile notlarınıza bağlantılar da ekleyebilirsiniz.

Hepimizin bilgisayarında bir metin düzenleme programı vardır. Üstelik bunların büyük kısmı son derece gelişmiş özelliklere sahip ve tek tuşla pek çok farklı işlem gerçekleştirmenize olanak tanır. Fakat bazen tek istediğimiz kısa bir not almak ve bunu herhangi bir yerde yapabilmektir.

Jarte, tam olarak bunu sunuyor. USB belleğinizde taşıyabileceğiniz bu ufak taşınabilir yazılım, dilediğiniz bilgisayarda açıp, kısa notlar alabileceğiniz ve dilediğiniz zaman bu notları düzenleyebileceğiniz bir çözüm. Jarte'nin .rtf ve .txt dosya uzantılarının yanı sıra .doc dosya türündeki Word dosyalarını da açabiliyor ve kaydedebiliyor olması programı daha da kullanışlı hale getiriyor.

Sizde cebinizde ufak bir not defteri taşımak isterseniz Jarte'yi buradan indirebilirsiniz. Kurulum dosyası yerine Zip dosyasını indirip, USB belleğe açtıktan sonra not almak için tek yapmanız gereken Jarte.exe'ye çift tıklamak.

Download: Jarte 3.3

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

notepad mi o da ne not almakmı :D :D kaç yıl geridesiniz artı çoğu sidebar post-it özelliği sunuyor dha büyük yazılar içincse word benzeri prog.lar vr

her yerde vista mı var arkadaşım? sidebar demişsin. Sen notlarını sadece evindeki bilgisayarda alıyorsun galiba.
İnternet kafeye giden veya sık seyahat edenler için kullanışlı bir program

Yeni Metin Belgesi.txt her işimi görüyor :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play