Cep telefonunuzdaki verileri yedekleyin

CHIP Online, cep telefonunuzdaki verilerinizi güvenle nasıl yedekleyeceğinizi açıklıyor.

MyPhoneEplorer : Kurulum ve Kullanım

MyPhoneEplorer : Kurulum ve Kullanım

a. Öncelikle MyPhoneExplorer'ı bu adresten indirmekle işe başlayalım: http://www.softpedia.com/get/Mobile-Phone-Tools/Sony-Ericsson/MyPhoneExplorer.shtml

Yazılım freeware olduğundan herhangi bir sınırlaması bulunmuyor.

b. Şimdi Bluetooth bağlantısını cep telefonu ve bilgisayarınız arasında kurmanız gerekiyor. Bilgisayarınızdan cep telefonunuzu arayın ve gerekli kodları kullanarak bilgisayarınızla cep telefonunuzu eşleştirin. Eşleşme işlemi başarıyla tamamlandığı takdirde telefonunuz kullanıma hazır demektir.

c. Mobil telefon servisiniz için bir COM portuna ihtiyacınız olacak. Windows saatinin bulunduğu çubuktan Bluetooth ikonuna çift tıklayın ve 'COM ports > Add > Outgoing connection'u seçin. MyPhoneExplorer, bu COM portu aracılığıyla bilgisayarınızdan cep telefonunuza erişim sağlayacak.

d. MyPhoneExplorer'i çalıştırın ve File > Options'dan 'Connections' sekmesi altında 'Search for Device'ı seçmeniz gerekiyor. Bu pencerede cep telefonunuz otomatik olarak taranacak ve ayarlanacak. Ardından 'OK' butonuna klikleyin.

e. Telefonunuz bulunduğunda, F1'e klikleyin veya File > Connect'e tıklayın ve ardından telefonunuz bağlandıktan sonra telefonunuzun ismini belirleyin.

f. Telefonunuz bağlandığı esnada MyPhoneExplorer senkronize olacak ve tüm verileri cep telefonunuzdan bilgisayarınıza aktarmaya başlayacak.

g. Extras > Create backup'a tıklayın yedekleme işlemine geçin.

h. 'Files' (Dosyalar) ayarlarını kontrol edin ve telefonunuzun sizin için gerekli olan içeriklerini seçin.

ı. Telefonunuzdan hangi verilerinizi yedeklemeye karar verdikten sonra 'Create Backup'a tıklayın. Bir sonraki adımda telefonunuzun içerikleri bilgisayarınıza yedeklenmeye başlayacaktır. Ardından yedek dosyanıza bir isim verin veya dosya ismini varsayılan (default) olarak bırakın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

MOBILedit! programını kullanın arkadaşlar. Sadece Ericsson değil, neredeyse tüm telefonlarla uyumlu.

Ben SAMSUNG E-250 telefonum için kullanıyorum ve tüm mesajlarımı bilgisayarımı txt dosyası olarak kopyalayabiliyorum. :) Burada anlatılan özelliklerin tümü de mevcut.

Tavsiye olunur.

TÜRKÇESİ MEVCUT TÜRKÇE PROGRAMI DA VAR BUNUN

Süper bir program bence, ben z710i kullanıyorum bütün işerlimi artık burdan yapıyorum. birde ben çok sık mesaj gönderen birisi oldugum için çok ama çok işime yaradı, teşekkürler

Bu programın, özel mesajları, resim ve videoları bizlerden habersiz bir yerlere göndermediğini nereden bileceğiz

yeni bişey değilki bu suite programlarda aynı işi yapıyor

zaten telefonum sony ericsson olsaydı inceliklerini iyice öğrenirdim şimdi kullandığım kamerası olmayan telefon

valla tek kelimeyle teşekkür ediyorum. Ne zamandır arayıp da bulmadığım bir programdı. Suit programla Mesaj kaydı yapılamıyor.

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
MyPhoneEplorer : Kurulum ve Kullanım
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir