Cebinizin pil yükünü azaltacak 10 ipucu!

Telefonunuzun pili vaktinden erken tükeniyorsa hiç canınızı sıkmayın, bu 10 pratik ipucuna göz atın!

10 ipucuyla cebinizde pilden tasarruf edin!

İster Windows Phone'lu olsun, ister Android'li veya iOS'lu: Cebimizde taşıdığımız bu küçük boyutlu bilgisayarlar, pile çok açlar ve siz onları ne kadar çok kullanırsanız, bu açlıkları daha da artıyor. Telefonunuzun pilinin zamanından erken bittiğine inanıyorsanız, aşağıdaki ipuçlarına kulak verme zamanı gelmiş olabilir.

1. Ekranı karartın

Ekran parlaklığını kısmanız, pilden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Ekranınızın kapanma süresini de 1 dakika veya daha kısa bir süreye ayarlayın.

2. Kullanmadığınız kablosuz bağlantıları kapatın

İhtiyaç duymadığınız ne kadar bağlantı varsa hepsini kapatın. Buna GPS, Bluetooth, NFC ve Wi-Fi dahildir. Tüm kablosuz bağlantıları aynı anda kapatmak için uçak modunu kullanabilirsiniz.

3. Push uyarılarını kapatın

Mümkünse "push" hizmetlerini kapatın ve telefonunuzun yeni bilgileri kontrol etme sıklığını azaltın. Bunun yerine mesajları kendiniz kontrol edin.

4. Wi-Fi, mobil veriden iyidir

Mümkün olduğunda 3G yerine Wi-Fi ağlarını kullanın. Wi-Fi'ın pil tüketimi, mobil veri ağlarının pil tüketiminden çok daha azdır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Tüm bunların kapatmak yerini telefonunuzu kapatarak sonsuz bir pil ömrü elde edebilirsiniz..

@29 Nis 2014 11:43 aynştaynı alkışlayın :)

E bu kadar şeyi kapatınca telefon oldu yine 3310 :D Bence yeni bir batarya çıkarana kadar bunlar telefon almayın. Bakın 3-4 ayda nasıl tanıtılıyor :)

50 TL'ye bir 3310 alarak 5 günlük şarjın keyfini sürebilirsiniz; zira yazılanlarla aynı hesaba gelecektir.

Bunlari zaten yapiyoruz bunlari yapmasak 3 saat anca gider

chip demiş ki: 9. Yazılım güncellemeleri Telefonunuz için yayınlanan en son güncellemeleri kurmayı unutmayın. Güncellemeler, pil ömrünü iyileştiren geliştirmelerle gelebilir. sanırım siz ya android'ten bihabersiniz ya da hiç android kullanmadınız. android cihazların hangisi sürekli (en az 3 yıl, apple'ın verdiği destek gibi) destek verebiliyor ki?

Acikcasi wifi daha hizli pil tuketiyor mobil veriden diye biliyordum. ?!!!

Baştaki yorumu ayakta alkışlamalı :D

Bunlar yapıldığı zaman telefon akilsiz oluyor. Bu özellikleri kapattıktan sonra 3310 kullanırım Daha iyi. Allahtan lg g2 var. 3000mah. dolu dolu yetiyor.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
10 ipucuyla cebinizde pilden tasarruf edin!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir