Akıllı cebimizle yaptığımız 5 aptalca şey

Akıllı cep telefonunuzu çok seviyor olabilirsiniz ama bu 5 şeyi yapmamanızda yarar var...

Sürüş sırasında telefonunuzla oynuyorsunuz

Sürüş sırasında telefonunuzla oynuyorsunuz

4. Arabada telefonunuzla oynuyorsunuz: Araba sürerken metin mesajı yazmak, sarhoş araba sürmekten daha tehlikeli olabilir.

5. Gizlilik ayarlarınızı izlemiyorsunuz: Akıllı cebiniz çok sayıda kişisel bilgi içerir. Bu durum iki önemli gizlilik sorununa yol açar. Bunlardan birincisi, telefonunuz çalındığında hırsızların verilerinize kolaylıkla erişebileceğidir. İkincisi ise bazı uygulamaların sizin hakkınızda bilginiz dışında veri toplayabilmesidir. Bu sorunları çözmek üzere telefonunuzu bir parola ile koruyabilir, uzaktan silme özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Android'de yeni bir uygulama yüklerken, hangi izinlere ihtiyaç duyduğunu dikkatle incelemek, yerinde bir davranış olacaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Dikkatsiz kullanıcılara faydalı, dikkatli olanlara ise hatırlatıcı nitelikte, bilmeyenlere ise faydalı yazı olmuş, yazan arkadaşa teşekkürler...

Basit olmuş, kesinlik bildiren cümlelerden kaçınılmış.

adamın elleri güzelmiş...

Chip süper laf sokma ve dokundurma olmuş;bazı sazanlara teknolojik alet ve edavat verilmemesi lazım önüne gelen tablet,akıllı telefon,ve diğer teknolojileri asla satın almamalı ve kullanmamalı.bunu engellemek toplum sağlığı açısından çok iyi olacak malum''''yurdum insanı'''''..

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir