CeBIT 2009: Nero'ya Nvidia CUDA desteği

Nvidia CUDA mimarisini kullanan Nero Move it'in yeni sürümü CeBIT 2009'da ses getirdi.

Nero'ya Nvidia CUDA desteği

Nero, NVIDIA CUDA mimarisini kullanan Nero Move it'in yeni sürümünü Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen CeBIT fuarında tanıttı. Nero Move it müşterilerine ücretsiz güncelleme olarak gelecek yeni sürümde CUDA desteği sayesinde CPU kullanımı azalacak, kullanıcılar daha hızlı dosya aktarım sürelerinin keyfini yaşayacaklar. CUDA teknolojisi sayesinde NERO Move it, Nvidia grafik işlemcilerin yüksek kapasiteli paralel veri işleme gücünden faydalanıyor, iPOD için özelleştirilmiş HD videoların hazırlanması saatlerden dakikalara inebiliyor. H.264 video verisi sıkıştırma standardıyla yüksek tanımlı video içeriği oluşturulurken zamandan kazanç daha da fazla olabiliyor.

Standartları temel alan NERO Move it teknolojisi, çeşitli türlerdeki taşınabilir cihazlar arasında kullanılan farklı formatlardaki müzik, resim ve video dosyalarını dönüştürme işlemini teknolojiyle pek arası olmayan kullanıcıların bile kolayca ve çabuk yapabilmelerini sağlıyor. Dijital fotoğraf makineleri, kameralar, sosyal siteler, taşınabilir PlayStation (PSP), iPod cihazları, T-Mobile G1, Apple iPhone 3G, akıllı telefonlar, cep telefonları, bilgisayarlar arasında içeriğin aktarılması için Nero Move it tasarlandı.

Önerilen perakende fiyatı 49.99 euro olan Nero Move it dünyanın her yerinden Nero internet alışveriş noktalarından satına alınabilir. NVIDIA CUDA desteğine sahip Nero Move it sürümü Nisan 2009'da kullanıcılarıyla buluşacak.

Basın bülteninden derlenmiştir.</>

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

ati piyasadan yok olcak galiba bakın arkadaşlar nedense her oyunun başlangıcında nvidia logosu görüyom nvidia fx5200 le cs gibi oyunlarda takılma olmuyodu ama atı x1650 alınca fps bir anda düşmeye başlıyo BİR ATİ KULLANICISI OLARAK NVİDİA DAHA İİ DİYORUM ATİ ise daha düzgün sürücü çıkartmasını bilmiyo pişman oldum aldıgıma

Ashampoo Burning Studio 8

hele şukür cpu kalırsak 4-5 saat sürüyor nvidia gpu 1 saat de hallediyor . intelde budurumdan menlun olmayacaktır excpu ları nasılsatacak gün gpu günü.

nVidia durmadan yeni fikirlerle (innovation ile) karsimiza cikiyor. Adamlar yazilim konusunda cok iyiler. Hem gelistirdigi yazilimlar hemde driver'lari cok iyi.

güzel olmuş ama free olda daha çok kullanıcısı olur....:=)

Hazır konu nero'dan açılmışken nero 9 hiç de güzel olmamış.Kurarken işletim sistemi kurarar gibi uzun sürüyor.Birde nero smart hiç iyi bir arayüz değil.Nero'nu önceki sürümleri daha kullanışlı.

nvidia badaboom programını ikinci plana mı attı acaba merak ediyorum :(

ati piyasadan yok olcak galiba bakın arkadaşlar nedense her oyunun başlangıcında nvidia logosu görüyom nvidia fx5200 le cs gibi oyunlarda takılma olmuyodu ama atı x1650 alınca fps bir anda düşmeye başlıyo BİR ATİ KULLANICISI OLARAK NVİDİA DAHA İİ DİYORUM ATİ ise daha düzgün sürücü çıkartmasını bilmiyo pişman oldum aldıgıma

gırafik detay olarakta nvidia daha iyi bende fx 5900 ultra mı garantiden x800 pro yla deyiştirmek zorunda kaldığımda pişman olmuştum. şimdi 9800gtx+ kullanıyorum yigenin 4870 den dahaiyi sonuçlar alıyorum fizik ve cuda da cabası. 3d mark vantec de entry de 34459 alıyorum . 4870x2 nin internette baktım 27000 alıyormuş yelere yattım.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play