Çelikten bile sağlam telefon: Turing Phone

Ortaya çıkan bu telefon tasarımıyla uzay gemisini andırırken, Süpermen kadar da güçlü!

Çelikten bile sağlam telefon: Turing Phone

Turing Robotics tarafından tasarlanan Turing Phone, dış görünüşüyle adeta bir uzay gemisini andırırken, öte yandan bir o kadar da güçlü bir cep telefonu. Şu ana kadar olan cep telefonlarını unutturacak ölçüde sağlam yapıda tasarlanan Turing Phone, adeta "çelikten bile sağlam".

Turing Phone'un sağlam olmasının ardındaki gerçek ise yapımında kullanılan malzeme. "Liquidmorphium" adında bir malzemeyle yapılan dış kaplaması, adeta Terminatör'den fırlamış gibi bir telefonun ortaya çıkmasını sağlamış.

Sağlam olmasına karşın tasarımıyla hantal görünmeyen Turing Phone, aslında oldukça şık bir cep telefonu. Farklı renk seçenekleriyle tercih edilebilecek olan telefon, üzerinde 5.5 inç boyutunda Full HD bir ekran bulunduruyor. Snapdragon 801 işlemcisiyle çalışan Turing Phone, 13 ve 8 megapiksellik kameraların da sahibi. Ayrıca telefon 3 GB RAM ile 16 GB, 64 GB ve 128 GB'lık depolama kapasitesi seçenekleri sunuyor.

Turing Phone'un adını almasında en önemli detaylardan biri ise üst düzey güvenlik önlemlerine sahip olması. Böylece Enigma şifrelemesini kıran Alan Turing'e de bir gönderme yapılan telefonda, yüksek güvenlik önlemleriyle bilgilerin gizliliği amaçlanmış.

Android 5.1 işletim sistemiyle çalışan Turing Phone, 31 Temmuz günü 16 GB'lık versiyonuyla 610 dolardan ön siparişe çıkıyor.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Celikten Saglam Cihazda,Ya Ekrani?Gunumuzdeki Cihazlarin Zaten Plastik Metal Fark Yapmaz,Dusmelere Darbelere Nispeten Dayanikli Kasalari Mevcut.Ekranin Darbelere,Dusmelere Dayanikli Olmasi Lazim.Izledigim Kadariyla Simdilik Ekran Olarak Saglam Cihaz Galaxy S6 Edge Oda Cep Yakiyor..

@18 Temmuz 2015 19:14 ekranı o kadar sağlam ki orijinal kılıfıyla çiziliyor...

Ekran üst düzey telefonlarda standart olan "Corning Gorilla Glass IV". Bir zincir en zayıf halkası kadar güçlüdür. Kaldı ki Android ile birlikte bu telefonda iki zayıf halka var. Şifreleme yapıyormuş; kendine ait bir işletim sistemi ile yapmadıktan sonra ben ne yapayım o şifrelemeyi. Mesela bu özel malzemeye şeffaf aluminyumdan dokunmatik ekran ile şifreleme için özel işletim sistemi ile birleştir. O zaman çelikten bile sağlam de ama o zaman da yılda bir tane telefon satamazsın sen de haklısın.

@18 Temmuz 2015 22:16 Android acik kaynak gerekli özellestirme her türlü yapilir. Kendi marketini kurarsa güvenli olur. Bilmediginiz her konuda atip tutmayi birakip yorum yazmadan önce bu ne b..tur diyip bir arastirip iki satir okusaniz sasarim zaten.

Fiyatıda cok güçlü 610 dolar 3 le çarpınca 1800 + KDV desek 2000 den aşşağı bulamassınız geçmiş olsun .D

@19 Temmuz 2015 10:40 610 dolar avrupa fiyatıdır zaten buraya gelse olur o 1k dolar :)

Gereksiz bir telefon... İsraf...

Sağlamda ne yapacağız vuruş karış mı oynayacağız

Tıraşlardan nağmeler

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir