Cep aramalarını Wi-Fi'a aktaracak uygulama!

Ufak bir uygulama cebinizin yaydığı radyasyonu azaltabilir mi? Bu uygulama azaltabiliyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Bu uygulama cep aramalarını Wi-Fi'a aktaracak!
Uygulama cep telefonlarının radyasyon seviyesini düşürmeye yönelik

WeFi ve Tawkon, cep telefonu görüşmelerinin radyasyon seviyesi belirli bir seviyeyi aştığında aramayı Wi-Fi'a aktaracak bir uygulama geliştirdi.

2011'in üçüncü çeyreğinde kullanıma sunulması beklenen uygulama, cep telefonunun yaydığı radyasyon belirli bir seviyenin üzerine çıktığında, örneğin evinizin içinde veya baz istasyonundan çok uzak olduğunuzda sizi uyarıyor.

Wi-Fi da telefon görüşmeleri gibi radyo sinyallerini kullanıyor ancak bu sinyaller mobil telefonlarının kullandığı sinyallere göre çok daha düşük bir güç seviyesine sahip. Mobil telefonların güvenli radyasyon seviyeleri tartışılsa da Amerika'da ve Avrupa'da SAR adlı bazı limitlemeler yoluyla denetliyor.

Tawkon'un destekleyeceği platformlar arasında Android, BlackBerry, Symbian, Windows Phone, Palm ve iPhone bulunuyor. Şirket aramaların nasıl Wi-Fi'a tam olarak nasıl aktarılacağını ve hangi ağların bunu destekleyeceğini Mobil Dünya Kongresi'nde uygulamayı tanıtırken açıklayacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

SAR kurumu diye birşey mi var? SAR benim bildigim Specific Absorption Rate olan telefonların yaydıgı radyasyon birimine verilen olcu.

tutmaz bu...

özgül emilim değeri (SAR) kurumu saolsun kontrol edio düzenlio falan filan ahaha:D

Sen de yorum yaz