Cep devi: "Batmıyoruz"

Batmak üzere olduğu sıkça dile getirilen cep devi, bu iddiaları reddetmekle de kalmadı...

Research In Motion: "Batmıyoruz"

Blackberry'nin üreticisi Research In Motion'ın başında bulunan Thorsten Heins, şirketin batma yoluna girdiği iddialarını yalanladı.

Kanada'da yaptığı bir radyo röportajında Heins özellikle ABD pazarında zor durumda olduklarını kabul etti, ancak şirketin bir geçiş döneminde olduğunu öne sürdü.

RIM, 5.000 kişiyi yani işgücünün yüzde 30'unu önümüzdeki dokuz ay içinde işten çıkaracağını açıklamıştı. Uzun süredir beklenen Blackberry 10'un da piyasaya çıkışı 2013'e ertelendi.

İşletim sisteminin önümüzdeki 10 seneye yetecek şekilde geliştirilmesi için çaba harcadıklarını belirten Heins,

"Blackberry 10 piyasaya çıktığında, özellikle operatör ortaklarımız ve kurumsal müşterilerimizin desteğiyle özellikle ABD ve Kanada'da çok güçlü bir oyuncu olarak yeniden pazardaki yerimizi alacağız" dedi.

RIM, şu anda JP Morgan ve RBC Capital Markets ile çeşitli mali strateji seçeneklerini görüşüyor. Bunlar arasında "ortaklıklar, lisans satışları ve stratejik iş modeli alternatifleri ile BlackBerry platformundan fayda sağlamak" sayılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

blackberrynin de işletim sistemi vardı demi :D

10 sene yetecek işletim sistemi yapamazlar, diğer firmalar da yapamaz. Teknolojinin gelişimini çok hafife alıyorlar.

batıonuz işte lan ne debelenionuz =)

RİM den batıyorlar iddialarına karşı açıklama "ne alakkası var!?"

İşleri zor. IOS & Android varken uygulama geliştiriciler fazladan zaman ve para harcayıp başka bi işletim sistemine niye yazılım geliştirsinlerki. Şahsen uygulama kıtlığı yeterli antipati sebebidir yoksa akıllı telefon almanın ne amacı varki

benim de işletim sistemim car cloud os

"10 sene yetecek işletim sistemi yapamazlar, diğer firmalar da yapamaz. Teknolojinin gelişimini çok hafife alıyorlar." Bu denileni Microsoft'un bile yapabileceğini sanmıyorum...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir