Cep devine en büyük darbe!

Çok zor günler geçiren cep devi, en güçlü olduğu alanda da yolun sonuna geliyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Yöneticiler de BlackBerry'yi bırakıyor!

RIM bir zamanlar BlackBerry cebi ile kurumlarda ve devlet organlarında önemli bir kullanım alanına sahipti. Ancak yakın zamanda son tüketiciden umudunu kesen BlackBerry'nin federal yöneticiler ve kurumsal kullanıcılar arasında da eskisi kadar kullanılmadığı anlaşıldı.

Government Business Council tarafından yakın zamanda yapılan bir ankete göre BlackBerry kullanımı, federal yöneticiler arasında son derece geriledi. Buna göre Ağustos 2009'a federal yöneticilerin yüzde 77'si BlackBerry cep kullanırken, Eylül 2011'de bu oran yüzde 50'nin altına düştü. Federal yöneticilerin yüzde 23'ünün iPhone, yüzde 25'inin ise Android kullandığı ve bu oranların giderek arttığı söyleniyor.

Federal yöneticilerin BlackBerry'yi bırakmasının arkasındaki nedenin eskiyen işletim sistemi ve iOS'un, Android'in sunduğu uygulama yelpazesi olduğu düşünülüyor. RIM, yeni ortaya çıkardığı BlackBerry 10 ile kullanıcılarını geri kazanmayı umuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

bana gore bb'nin bb10 disinda androidli bir telefon da cikarmasi ya da android uygulamalarini kolay entegre edilip calistirabilecek bir os yapmasi gerek. Blackberry ve Nokia gibi devlerin bu pazari apple gibi maymunlara kaptirmasi cok uzucu

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play