Cep devini çok üzecek bir haber!

Cep devine üzücü haber: Bu telefonu kullananlar, markasının ne olduğundan haberdar bile değil.

  • Gökay Özbudak
"RIM de ne ki?"
Tüketicide heyecan uyandıramıyor...

RIM BlackBerry'yle Amerika'da satışlarda üst sıralarda olsa da rightmobilephone.co.uk'nın yaptığı araştırma, BlackBerry'nin gelceğinin pek de parlak olmadığını gösteriyor.

Anket yapılan 1.024 BlackBerry sahibinin yalnız %37'si Research in Motion'ın (RIM) adını duymuş durumda. Katılımcıların %54'ü yeni BlackBerry Torch'u daha önceki telefonlara oldukça benzetirken, %67'si bu telefonun iPhone 4'e kesinlikle rakip olamayacağını düşünüyor.

Tablet PC piyasasında ise RIM yine araştırmaya göre hayal kırıklığına uğruyor. Katılımcıların %82'si BlackPad'in iPad kadar ilgi uyandırmadığı görüşünde birleşiyorlar.

Araştırmayı yapan sitenin kurucusu, BlackBerry ve iPad'in daha farklı kesimlere hitap ettiği görüşünde; "BlackBerry daha çok işadamları ve profesyonellere hitap ederken, iPhone uygulamarıyla ve özellikleriyle çok daha geniş bir kesime hitap ediyor."

RIM'ın ,BlackBerry'yi ve kendisini gelecekte yaşanabilecek potansiyel sıkıntılardan kurtarmak için ne yapacağı merak konusu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Blackberry nin devri bitmiş gibi görünüyor teknolojinin gerisinde kaldı kendi iş yerimden biliyorum çoğu kişi Blackberry den Iphone a geçiyor Iphone Blackberry nin yaptığı herşeyi fazlasıyla yapabiliyor insanlar Q klavyeyi ve hızlı mail transferini çok beyendi ama artık 3g ile çoğıu cihaz hızlı mail alışverişi yapabiliyor dokunmatik ekranı sayesinde Q klavyeyi destekleyebiliyor neden Blackberry ye ihtiyaç duyulsun ki son zamanlarda bazı ülkelerdeki kısıtlamalarda cabası oldu köklü bi değişiklik yapmazlarsa Blackberry tarihin tozlu sayfalarında yer alacak gibi görünüyor

telefonun üzrine sadece blackberry yazarlarsa olacağı buydu

blackberrynin markasımı var ben blackberryi ayrı bir marka sanıyordum bir arkadaşımda var oda blackberryi marka biliyordu bende öyle

tipten kaybediyor

Fazla iddalı değiller. Mesele bu.

haberde mantık hatası var. iphone geniş kitlelere hitap etmesi için, blackberry işadamlarına hitap etmesi için çıkarıldığına göre bu sonuç normaldir. şimdiye kadar böyleydi, bundan sonra da böyle olacaktır. blackberry kaliteli marka

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play