Cep faturanızı azaltmanın 7 yolu!

Cep faturanız için her ay küçük bir servet ödüyorsanız, bu 7 ipucuyla onu hizaya getirebilirsiniz!

Cep faturanızı azaltmanın 7 yolu!

Cep telefonunuz için her ay ne kadar fatura ödüyorsunuz? Eğer cebiniz ve tarifeniz için gereğinden fazla ödeme yaptığınızı düşünüyorsanız, bunu durdurmanın zamanı gelmiş demektir. Tasarruf etmeye hemen başlamak için ipuçlarımızı gözden geçirin.

1. Doğru tarifeyi bulun: Telefonunuzu nasıl ve ne için kullandığınızı dikkatlice gözden geçirin. Tarifenizde ne kadar konuştuğunuzu, mesajlaştığınızı ve seçtiğiniz veri seçeneklerini inceleyin. Bunun için geçen birkaç ayın faturalarını gözden geçirebilirsiniz.

2. Ek hizmetler: Ses ve veri ücretleri dışında hangi hizmetlere para ödediğinizi inceleyin. Ardından bu ekstra hizmetlere gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını düşünün.

3. Veriyi bırakın: Bazı kullanıcılar için bu, doğru bir hareket olabilir. İnterneti sadece Wi-Fi üzerinden kullanmak size yetecekse, mobil veri hizmetinizi kapatabilir ve tasarruf edebilirsiniz.

Veri kullanımını azaltın...

4. Veri kullanımını azaltın: Veri planınızı tamamen terk etmeye hazır değilseniz, kullanımınızı azaltın. Google Maps ve Angry Birds'ün ücretsiz sürümünün veri tükettiğini unutmayın.

5. Sağlayıcınızı değiştirin: Mobil operatörler, operatörler arasında geçiş yapan müşterilere kendi abonelerine sunmadığı avantajları sunabiliyorlar. Dolayısıyla sizin için avantajlı seçenekler olabilir.

6. Akıllı cebinizden kurtulun: Akıllı cebiniz harika bir cihaz olabilir ve onsuz yaşayamayacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Ancak onu bırakmak sandığınızdan daha kolay olabilir. Web, e-posta ve uygulamalarınız olmadan yaşayamıyorsanız, iPod Touch gibi sadece Wi-Fi ile çalışan bir cihaz kullanmayı deneyin.

7. Mesajlaşma: Nimbuzz, WhatsApp gibi internet üzerinden ücretsiz olarak mesajlaşmaya izin veren uygulamalar, mesaj paketiniz için ödediğiniz paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Vodafone'a geçin, bol bol ucuza konuşurken aynı anda rahat rahat internetini de kullanın.

avea yikilan pakete gecin kafaniz da cebiniz de rahat etsin.

Az konuşun arkadaşım. Özellikle bayanlar. Neden bu kadar çok konuşma isteği duyarsınız anlamıyorum.

4x4 Turkcell kalitesinde kalın, sağlıcakla kalın...

avea yikilan pakete gecin kafaniz da cebiniz de rahat etsin.
-------------------------------------------------------------------------------------bir fanboyun klasik bir yorumu

Az öz konuşmak doğrusu ve alternatif ücretsiz programlar varken para vermek doğru değil. WhatsApp, Viber, Skpe bunların birkaçı.

telefonu kadınlardan uzak tutun yeter gerisi boş ...

Ziyaretçi yazmış:
4x4 Turkcell kalitesinde kalın, sağlıcakla kalın...
----------------------------------------------------
Faturadan tasarruf haberine turkcell'de kalın yazacak kadar beyni bedavalar da var:)

hepside aynı halt hangisi iyiki biri diyor benucuzum diğer yönden geçiyor olan hep bizlere oluyor 3kuruşkazanacağız derken operatörler hergün yeni bir icat çıkarıyor başımıza arayanıbil servisini bile ücretli yaptılar zavallı turkcell in 39 aveanında 79 kuruşa ihtiyaçları var napsınlar bizlerden daha fakirler vodafonda kontör keser hakkını vermez bu ay kontörü bir önceki aydan sadece 2 saat önce yüklemişim diye 200 hediye dakikamı vermedi hangisi dürüstki aslında kurban edeceğiz 5 kuruşumuza ama napalım herkese selamlar

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir