Cep melodisi deyip geçmeyin!

Bir cep telefonu melodisi, bir insanın başına nasıl işler açabilir? Okuyun, kendiniz görün...

nazi'yi cep telefonu ortaya çıkarttı
Nazi yanlısı olmak Almanya'da bir şuç

İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Almanya'daki Nazi karşıtlığının boyutları, günümüzde çok ciddi seviyelerdedir. Almanların kendileri bile yapılan bu yanlış karşısında halen üzüntü duymakta, geçmişten gelen bu utancı sırtlarında taşımaktadırlar. Fakat bazı Alman vatandaşları duruma ters yönden bakmakta ve dönemin Nazi Partisi Lideri Adolf Hitler'in yaptıklarının halen arkasından gitmektedirler.

Geçtiğimiz günlerdeyse tam da bu durumu özetleyecek cinste bir olay; Hamburg'a giden bir trende gerçekleşti. 54 yaşındaki bir Alman vatandaşının telefon melodisi olarak ayarladığı; Hitler'in "destruction of world Jewy" yani Yahudi dünyasının yok edilmesi adındaki konuşması, trende bulunan diğer yolcuları alarma geçirdi. Aynı hızla tren polisine bilgi veren yolcular sayesinde, Nazi taraftarı adam yakalanarak kelepçelendi. Üzerinde Svastika gibi nazi sembolleri bulundu.

54 yaşındaki adam Alman Anayasasında yer alan; "Toplum içerisinde Nazi taraftarı bilgi ve dokümanları kullanmak" suçundan yargılandı ve altı aylık hapis cezasına çarptırıldı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Çok saçma bana göre tabii

Yine yasakçı zihniyet

Bu Almanlar yasalara ve toplum kurallarına çok bağlı insanlar. Bu yönlerini çok taktir ediyorum.

6 milyon adamı öldürdü adam yasakçı zihniyet derken 2 kez düşünün.

çok aptalca , bir insan nazizmin ideallerini de paylaşabilir. hiçbir görüş yasaklanmamalı

nesi saçma ? Adolf Hitler'in konuşması ile telefon çalar mı ? Adam utanıyor o adamdan bence çok iyi bir cezaya çarpıtırılmış.

ee sonra baslıkla ne alakası war :S

bizde çok balıyız kanunlara.hemde onlardan fazla.insan öldürmek bakımından daha da öndeyiz onlarda ne kadar güzel kanunlarımız var dimi.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play