Cep telefonları ne kadar zararlı?

Hangi cep telefonu güvenli, hangisi zararlı? İşte bu sorunun cevabını önemseyen yetkililerin kararı

Cep telefonlarına SAR zorunluluğu geliyor!
SAR değerleri zorunlu olarak bildirilecek

San Francisco yönetim kurulu tarafından, cep telefonlarından yayılan radyasyonların bir sınırlaması ve önlemi alınması için yapılan oylamada yeni yasa bire karşı on oy alarak onaylandı.

Bu oylamanın şüphesiz en büyük sebebiyse telefon perakendecilerine durumun ciddiyetini anlatmak olarak betimlendi. Artık satıcılar, mağazalarda satılan telefonların SAR değerlerini belirtmek zorunda kalacak.

"SAR" olarak belirlenen radyasyon yayma miktarı, Dünya çapındaki yasalar gereği kilogram başına en fazla 1,6 watt düzeyinde.

Yeni yasanın çıkmasıyla birlikte insanların kafalarında oluşabilecek; "Hangi telefon daha güvenli" sorusu, büyük cep telefonu kuruluşlarından birisi olan CTIA'ın dikkatini çekmiş durumda. CTIA'ya göre SAR değerleri hangi telefonun güvenli olduğu konusunda kafa karıştırabilir. Yasa ise uygulamaya girmek için diğer yetkili mercilerden onay bekliyor.

Cep telefonları ne kadar radyasyon yayıyor?

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Türkiye'de yapılan bir araştırmada. Cepte taşınan cep telefonların testislere cidi bir şekilde zarar verdiği yapılan laboratuar deneylerinde ispatlanmış. Sperm saysını ve verimini ciddi bir şekilde etkilemesinin yanında spermdeki DNA'nın yapısını bozduğu ispatlanmış. Arkadaşlar, nereye koyacağımı bilemiyorum şu telefonu. Atasım geldi! :D

cep telefonunda otomatik tuş kilidi benim için en önemlisidir

Cep Telefonum 110 Gram 0.57 Sar değerine sahip

Sen de yorum yaz