Cep telefonu korku tüneli

Cep telefonlarının şirin küçük cihazlar olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bizce yanılıyorsunuz...

Aaaaaa! Sony Ericsson!

Aaaaaa! Sony Ericsson!
İnce zarif, ama içi boş.

İster ucuz bir telefon olsun, isterse de pahalı bir trend telefon, üreticilerin dikkat etmesi gereken basit kurallar var. Bunlardan en önemlileri ise iyi bir işçilik ve kolay kullanım. Ama Sony Ericsson'un bu kurallara her zaman uyduğunu söyleyemeyiz.

Sony Ericsson C903
Sony Ericsson C903 cep telefonu dünyasının top modeli: İnce zarif, ama içi boş. İlk bakışta gerçekten şık bir telefon. Ama elinize alır almaz bir şeylerin ters olduğunu anlıyorsunuz. Çok fazla plastik kullanılmış parlak kasası çok dayanıksız. Renk seçimleri kötü, kısayol tuşları da kullanışsız. C903'ün donanımı da mankenler gibi: Adaptörü olmayan ses çıkışı, beraber gelmeyen yazılımı ve kullanım kılavuzu ve olmayan veri kablosu C903'ün önemli eksiklerinden. Bunlar, GSM anlaşmalarıyla bile 750 TL'nin üzerinde bir fiyata gelen bir telefon için kabul edilemez eksiklikler.

İnce zarif, ama içi boş.Sony Ericsson F305
Özel tuşlar ve hareketlerle yönetilebilen, 100 Avro'dan ucuz bir oyun telefonu kulağa gerçekten hoş geliyor. Tabi zayıf yönlerini göz ardı edebilirseniz. İlk önce donanımdan başlayalım. Bu fiyata biz de kaliteli kulak içi kulaklıklar ya da büyük bellek kartları beklemiyorduk. Ama Sony Ericsson kutuya en azından bir veri kablosu koymalıydı. Testimizde zayıf not alan ikinci nokta ise telefonun ekranı. Ekran ön camı testimizde bir-iki saat yoğun oyun oynadıktan sonra yerinden oynamaya başladı. Son eksiği ise oyunları. Elimizdeki test örneğinin belleğinde 50 hareketli oyun vardı. Ama öğrendiğimiz kadarıyla seri üretim cihazlarda bu oyunlar yok. Yazık!

İnce zarif, ama içi boş.Sony Ericsson W508
Eleştiriye başlamadan önce hatırlatalım. W508 aslında çok kötü bir telefon değil. Ama önemli eksikleri var. Örneğin kamerası. 3,2 MP yeterli, ama otofokussuz ve flaşsız pek bir işe yaramıyor. Diğer sorunu ise pil yaşatıyor: Sadece 3 saat görüşmeye yeten pili bir müzik telefonu için çok az.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Sony cephesine K750'de eklenmeliydi. 1 ay sonra joystick bozuldu ya da Sony için ayrı bir başlık açılmalı Joystik kabusu! Gerçi joystick dışında K750'nin her şeyi yerli yerinde.

benimde k750i var neden iki senedir joystick bozulmadı..?

Herkes aynı konudan şikayetçi? Joystick, bozuluyor hemen dayanmıyor.

En son bölüm gerçekten sıkılmış. HP iPAQ kullanıyorum hiç bozulmadı.

samsung u900 kullandığım en kötü telefon, almayın aldırmayın!!!!

k750i joyistick ten şikayette haklısınız.basit bir işlemle sorun çözülüyor.joyistickin dibine kontak temizleyici sıktım.bir yıl oldu.sorun yok.meraklı.

N 73 sakın almayın pili şişyor sonra 50 tl harcamak zorunda kalabilirsiniz... kasa zaten berbat gıcırdıyor. !!!!,
ama nokia'danda vazgeçemem çünkü açtıığın bi resmi kapatmak zorunda kalmadan başka bieşy yapabiliyorsun rehberi açtığın zaman kapatmak zorunda kalmıyorsun veya mesajı vs....

nickotin arkadaşım o dediğin geçiş özelliği sonyericsonlarda da var. sadece nokia ya özel bişey değil. ben w890i kullanıyorum. bence bir telefonun ince olmalı cebte iz yapmamalı güzel görünmeli. nokialardaki gibi zamanla kullanıldıkça yavaşlamamalı.foto çözünürlüğü iyi olmalı. ayrıca sonyericsonun walkman özelliği müzik konusunda çok başarılı.

Hacı K750 mi kaldı ? o 5 sene önceydi...

----------------------------------------------------------------

Sony cephesine K750'de eklenmeliydi. 1 ay sonra joystick bozuldu ya da Sony için ayrı bir başlık açılmalı Joystik kabusu! Gerçi joystick dışında K750'nin her şeyi yerli yerinde.

resmen milleti kazıklıyolar bi telefonda bişey varsa başka bişey eksik mükemmel bi telefon yok hep bi dandikliği oluyor bu telefonlara verilen paralara yazık valla

Nokia 6600 Fold için "UMTS'si, hatta HSDPA'sı bile olmayan bir telefonunuz" denilmiş. Oysa bildiğim kadaryılar HSDPA daha hızlı ve tercih edilen bir teknoloji. O halde doğru ifade "HSDPA's, hatta UMTS'si bile olmayan bir telefonunuz" şekinde olmalıydı. Yoksa hız ve üstünlük olarak HSDPA ve UMTS'yi yanlış mı tanıyorum.

SonyEricsson, joystick fukarası bir telefon markası malesef. Şu anda da SE kullanıyorum ancak kontrol çubuğu yerine yönlendirme düğmesi olan modelini. Sütten ağzım yandı.

Lg prada KF900 için söylenenlere katılmıyorum.Bence gerçekten başarılı bir telefon.Dokunmatik ekranı eleştirilmiş fakat mukemmel bır hassasıyetı var aletin.Çoğu yabancı kaynaklarda iphone'un en ciddi rakibi olarak gösteriliyor.Kızakla açılan klavyeyi geçtim dokunmatik ekranda bile msj yazması hem çok zevkli hemde çok hızlı.4 aydır kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım.Yanlız şu var bu telefonun türkiye fiyatı 1800 tl civarı yanı çok pahallı.Ben Amerika'dan aldım 500 tl'ye geldi.

samsung d900i salla gitsin

http://www.chip.com.tr/konu/nokia-nin-yeni-piksel-krali_13855.html
bu incelemede n86 için ilk sıralara aday demişsiniz burda ise ezmişsiniz nasil bir çelişkidir bu acaba alıcak olsak hangi yazınızı dikkate alıcaz ?

Editörün notu:
Artıları ve eksileri bir arada değerlendirmeniz, alışverişte ürün incelemelerine önem vermeniz tavsiye olunur.

Çok komik bir değerlendirme olmuş. Demek çift hattın ne işe yarayabileceğini dahi tasavvur edemiyorsunuz! Demek 275 lira, çift hatlı bir telefon için yüksek bir fiyat! Kusura bakmayın ama Samsung'a karşı bir kin sezdim, başka bir açıklaması yok.
C5212 fiyatına göre en iyi telefonlardan biri. Çin malı çift hatlı fiyatına Samsung markalı çift hatlı! Gerçi siz pek sevmiyorsunuz ya :) Neyse :)

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir