Cep telefonu korku tüneli

Cep telefonlarının şirin küçük cihazlar olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bizce yanılıyorsunuz...

Kaçın, Samsung geliyor!

Kaçın, Samsung geliyor!
Gereksiz göz boyamalar

Kore'li cep telefonu üreticisinden her zaman en yeni teknolojiler çıkmıyor. İşte Samsung kabusları...

Samsung M7600 Beat DJ
Kamera, MP3 çalar, GPS işlemcisi ve bir tarayıcı: Artık cep telefonlarından beklenenler sadece konuşmanın çok daha ötesinde. Bu yüzden üreticiler dikkat çekmek için birbirinden ilginç yöntemlere başvuruyorlar. Samsung'un buluşu ise en gereksiz olanı: Bir DJ telefon. Hem de "scratch" işlevi doğru dürüst çalışmayan dokunmatik ekranlı bir telefon. Böyle gereksiz bir işlev yerine Samsung mühendislerinin ana işlevleri daha geliştirmelerini beklerdik. Çünkü telefonun ses kalitesi boğuk, kesintili ve doğallıktan uzak. Telefonun diğer eksileri ise net olmayan bir ekran, düşük özellikli bir kamera ve sadece "geotagging" e yarayan, navigasyon için kullanılamayan bir GPS işlemcisi.

Gereksiz göz boyamalarSamsung C5121
İşte insanlığın ihtiyacı olmayacak bir telefon daha. C5212 iki SIM kartı aynı anda çalıştırabiliyor. Bu bir kişisel, bir de iş telefonu olanlar için kulağa pratik gelebilir. Ama C5212 ne kişisel ne de iş hayatına kolaylık getirmiyor. Ofis ve dosya yönetimi yetenekleri olmayan telefonun 1,3 MP'lik kamerası da sınıfta kalıyor. Ayrıca kutu içeriği de zayıf: Veri kablosu yok. Bunun hepsi de 275 TL gibi hiç de ucuz olmayan bir fiyata.

Gereksiz göz boyamalarSamsung M7500 Emporio Armani Phone
Armani - bu ismi duyunca insan yüksek kaliteli materyalden yapılmış mükemmel bir tasarım beliyor. Ama karton kutudan çıkan tümüyle plastik bir telefon oluyor. Arka yüzde parlayan Armani'nin logosu ve yan yüzlerdeki ışıklı Armani yazıları bile durumu iyiye götüremiyor. Telefonun içi de dışındaki hayal kırıklığını devam ettiriyor: HSDPA'ya rağmen telefonun tarayıcısı ağır aksak ilerliyor. MP3 çalarının doğallıktan uzak sesi ise test kulaklarımızı yerlerinden zıplatmaya yetiyor. Bu görüşme kalitesi için de geçerli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Sony cephesine K750'de eklenmeliydi. 1 ay sonra joystick bozuldu ya da Sony için ayrı bir başlık açılmalı Joystik kabusu! Gerçi joystick dışında K750'nin her şeyi yerli yerinde.

benimde k750i var neden iki senedir joystick bozulmadı..?

Herkes aynı konudan şikayetçi? Joystick, bozuluyor hemen dayanmıyor.

En son bölüm gerçekten sıkılmış. HP iPAQ kullanıyorum hiç bozulmadı.

samsung u900 kullandığım en kötü telefon, almayın aldırmayın!!!!

k750i joyistick ten şikayette haklısınız.basit bir işlemle sorun çözülüyor.joyistickin dibine kontak temizleyici sıktım.bir yıl oldu.sorun yok.meraklı.

N 73 sakın almayın pili şişyor sonra 50 tl harcamak zorunda kalabilirsiniz... kasa zaten berbat gıcırdıyor. !!!!,
ama nokia'danda vazgeçemem çünkü açtıığın bi resmi kapatmak zorunda kalmadan başka bieşy yapabiliyorsun rehberi açtığın zaman kapatmak zorunda kalmıyorsun veya mesajı vs....

nickotin arkadaşım o dediğin geçiş özelliği sonyericsonlarda da var. sadece nokia ya özel bişey değil. ben w890i kullanıyorum. bence bir telefonun ince olmalı cebte iz yapmamalı güzel görünmeli. nokialardaki gibi zamanla kullanıldıkça yavaşlamamalı.foto çözünürlüğü iyi olmalı. ayrıca sonyericsonun walkman özelliği müzik konusunda çok başarılı.

Hacı K750 mi kaldı ? o 5 sene önceydi...

----------------------------------------------------------------

Sony cephesine K750'de eklenmeliydi. 1 ay sonra joystick bozuldu ya da Sony için ayrı bir başlık açılmalı Joystik kabusu! Gerçi joystick dışında K750'nin her şeyi yerli yerinde.

resmen milleti kazıklıyolar bi telefonda bişey varsa başka bişey eksik mükemmel bi telefon yok hep bi dandikliği oluyor bu telefonlara verilen paralara yazık valla

Nokia 6600 Fold için "UMTS'si, hatta HSDPA'sı bile olmayan bir telefonunuz" denilmiş. Oysa bildiğim kadaryılar HSDPA daha hızlı ve tercih edilen bir teknoloji. O halde doğru ifade "HSDPA's, hatta UMTS'si bile olmayan bir telefonunuz" şekinde olmalıydı. Yoksa hız ve üstünlük olarak HSDPA ve UMTS'yi yanlış mı tanıyorum.

SonyEricsson, joystick fukarası bir telefon markası malesef. Şu anda da SE kullanıyorum ancak kontrol çubuğu yerine yönlendirme düğmesi olan modelini. Sütten ağzım yandı.

Lg prada KF900 için söylenenlere katılmıyorum.Bence gerçekten başarılı bir telefon.Dokunmatik ekranı eleştirilmiş fakat mukemmel bır hassasıyetı var aletin.Çoğu yabancı kaynaklarda iphone'un en ciddi rakibi olarak gösteriliyor.Kızakla açılan klavyeyi geçtim dokunmatik ekranda bile msj yazması hem çok zevkli hemde çok hızlı.4 aydır kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım.Yanlız şu var bu telefonun türkiye fiyatı 1800 tl civarı yanı çok pahallı.Ben Amerika'dan aldım 500 tl'ye geldi.

samsung d900i salla gitsin

http://www.chip.com.tr/konu/nokia-nin-yeni-piksel-krali_13855.html
bu incelemede n86 için ilk sıralara aday demişsiniz burda ise ezmişsiniz nasil bir çelişkidir bu acaba alıcak olsak hangi yazınızı dikkate alıcaz ?

Editörün notu:
Artıları ve eksileri bir arada değerlendirmeniz, alışverişte ürün incelemelerine önem vermeniz tavsiye olunur.

Çok komik bir değerlendirme olmuş. Demek çift hattın ne işe yarayabileceğini dahi tasavvur edemiyorsunuz! Demek 275 lira, çift hatlı bir telefon için yüksek bir fiyat! Kusura bakmayın ama Samsung'a karşı bir kin sezdim, başka bir açıklaması yok.
C5212 fiyatına göre en iyi telefonlardan biri. Çin malı çift hatlı fiyatına Samsung markalı çift hatlı! Gerçi siz pek sevmiyorsunuz ya :) Neyse :)

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir