Cep telefonu korku tüneli

Cep telefonlarının şirin küçük cihazlar olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bizce yanılıyorsunuz...

  • Ceyhun Seval

Mahşerin atlıları

Mahşerin atlıları
Şık ama bi o kadar da zayıf

Üreticiler hep ilgi çekici yenilikler yaratmaya çalışıyorlar. Çoğu zaman da test etmeden kullanıcılara sunuyorlar. Sonuçlar ise tüylerimizi diken diken etmeye yetiyor.

LG KF900 Prada Phone
Prada Phone'un görüntüsüne kanmamak lazım. Özellikle performans açısından telefon çok zayıf: Hem veri kablosu üzerinden aktarım, hem de Outlook eşitleme hızı çok yavaş. Dokunmatik ekran ise dokunuşlarınızı gecikmeli alıyor. Çoklu dokunma modu ise az gelişmiş tarayıcı yüzünden tat vermiyor. Küçük düğmelere hassas olmayan dokunmatik ekran ile isabet ettirmek neredeyse olanaksız.

Şık ama bi o kadar da zayıfToshiba TG01
TG01 büyük ilgiyle bekleniyordu. Çünkü cep telefonu tarihinde hem en büyük dokunmatik ekran hem de en hızlı işlemci rekorunu aynı anda kıracaktı. Ama kırdığı sadece kalplerimiz oldu: TG01 basit telefon işlemlerinde zayıf kalıyordu. Doğal olmayan sesler ve 3,5 saatlik pil ömrü böyle bir telefona pek de yakışmıyor. Ayrıca hızlı işlemci de beklenilen performansı vermiyor.

Şık ama bi o kadar da zayıfHP iPAQ Data Messenger
Büyük boyutlar ama zayıf bir ekran: HP iPAQ Data Messenger iş telefonu sınıfının neredeyse yüz karası. Kullanmak için çelikten sinirlere sahip olmak gerekiyor. Düğmeler ve dokunmatik ekran hassaslıktan çok uzak. Kızaklı telefon ses konusunda da sınıfta kalıyor. Diğer eksileri ise zayıf MP3 çaları, başarısız 3MP'lik kamerası ve yetersiz GPS işlevleri. Bunlar 1.000TL'nin üzerindeki bir telefonu dibe göndermeye yeter de artar bile.

Şık ama bi o kadar da zayıfRIM Blackberry Storm
Apple iPhone 3G S ile çıtayı iyice yükseltti. Çıtayı ilk dokunmatik ekranlı telefon denemesi Blackberry Storm ile geçmeye çalışan RIM ise birkaç engele takıldı. Test aşamalarında bile sorunlar yaratan Storm'un çoklu dokunmatik arayüzü pratikte neredeyse fark edilmiyor. Çoklu dokunmatik kullanarak yapabildiğiniz tek şey birçok liste öğesini işaretlemek. iPhone'daki arama, büyütme ve itme gibi işlemleri Storm'dan beklemeyin. Hem de anlaşmalarla olsa da 1.800 TL gibi yüksek bir fiyata.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Sony cephesine K750'de eklenmeliydi. 1 ay sonra joystick bozuldu ya da Sony için ayrı bir başlık açılmalı Joystik kabusu! Gerçi joystick dışında K750'nin her şeyi yerli yerinde.

benimde k750i var neden iki senedir joystick bozulmadı..?

Herkes aynı konudan şikayetçi? Joystick, bozuluyor hemen dayanmıyor.

En son bölüm gerçekten sıkılmış. HP iPAQ kullanıyorum hiç bozulmadı.

samsung u900 kullandığım en kötü telefon, almayın aldırmayın!!!!

k750i joyistick ten şikayette haklısınız.basit bir işlemle sorun çözülüyor.joyistickin dibine kontak temizleyici sıktım.bir yıl oldu.sorun yok.meraklı.

N 73 sakın almayın pili şişyor sonra 50 tl harcamak zorunda kalabilirsiniz... kasa zaten berbat gıcırdıyor. !!!!,
ama nokia'danda vazgeçemem çünkü açtıığın bi resmi kapatmak zorunda kalmadan başka bieşy yapabiliyorsun rehberi açtığın zaman kapatmak zorunda kalmıyorsun veya mesajı vs....

nickotin arkadaşım o dediğin geçiş özelliği sonyericsonlarda da var. sadece nokia ya özel bişey değil. ben w890i kullanıyorum. bence bir telefonun ince olmalı cebte iz yapmamalı güzel görünmeli. nokialardaki gibi zamanla kullanıldıkça yavaşlamamalı.foto çözünürlüğü iyi olmalı. ayrıca sonyericsonun walkman özelliği müzik konusunda çok başarılı.

Hacı K750 mi kaldı ? o 5 sene önceydi...

----------------------------------------------------------------

Sony cephesine K750'de eklenmeliydi. 1 ay sonra joystick bozuldu ya da Sony için ayrı bir başlık açılmalı Joystik kabusu! Gerçi joystick dışında K750'nin her şeyi yerli yerinde.

resmen milleti kazıklıyolar bi telefonda bişey varsa başka bişey eksik mükemmel bi telefon yok hep bi dandikliği oluyor bu telefonlara verilen paralara yazık valla

Nokia 6600 Fold için "UMTS'si, hatta HSDPA'sı bile olmayan bir telefonunuz" denilmiş. Oysa bildiğim kadaryılar HSDPA daha hızlı ve tercih edilen bir teknoloji. O halde doğru ifade "HSDPA's, hatta UMTS'si bile olmayan bir telefonunuz" şekinde olmalıydı. Yoksa hız ve üstünlük olarak HSDPA ve UMTS'yi yanlış mı tanıyorum.

SonyEricsson, joystick fukarası bir telefon markası malesef. Şu anda da SE kullanıyorum ancak kontrol çubuğu yerine yönlendirme düğmesi olan modelini. Sütten ağzım yandı.

Lg prada KF900 için söylenenlere katılmıyorum.Bence gerçekten başarılı bir telefon.Dokunmatik ekranı eleştirilmiş fakat mukemmel bır hassasıyetı var aletin.Çoğu yabancı kaynaklarda iphone'un en ciddi rakibi olarak gösteriliyor.Kızakla açılan klavyeyi geçtim dokunmatik ekranda bile msj yazması hem çok zevkli hemde çok hızlı.4 aydır kullanıyorum bir sorunla karşılaşmadım.Yanlız şu var bu telefonun türkiye fiyatı 1800 tl civarı yanı çok pahallı.Ben Amerika'dan aldım 500 tl'ye geldi.

samsung d900i salla gitsin

http://www.chip.com.tr/konu/nokia-nin-yeni-piksel-krali_13855.html
bu incelemede n86 için ilk sıralara aday demişsiniz burda ise ezmişsiniz nasil bir çelişkidir bu acaba alıcak olsak hangi yazınızı dikkate alıcaz ?

Editörün notu:
Artıları ve eksileri bir arada değerlendirmeniz, alışverişte ürün incelemelerine önem vermeniz tavsiye olunur.

Çok komik bir değerlendirme olmuş. Demek çift hattın ne işe yarayabileceğini dahi tasavvur edemiyorsunuz! Demek 275 lira, çift hatlı bir telefon için yüksek bir fiyat! Kusura bakmayın ama Samsung'a karşı bir kin sezdim, başka bir açıklaması yok.
C5212 fiyatına göre en iyi telefonlardan biri. Çin malı çift hatlı fiyatına Samsung markalı çift hatlı! Gerçi siz pek sevmiyorsunuz ya :) Neyse :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir