Cep telefonu piyasasında 4G heyecanı

Akıllı cep telefonu piyasasında 4G heyecanı: Dev cep üreticilerinin anlaşmaları ardı ardına geliyor.

  • Yaşar Tuna Zorlu
Cep telefonu piyasasında 4G heyecanı
Motorola piyasaya müthiş bir şekilde dönmek istiyor!...

Motorola bu hafta büyük bir operatör ile LTE (düşük ücret ile daha iyi kalite) ve 4G teknolojileri üzerinde beraber çalıştıklarını beyan etti.

Amerikalı firma Japonya'nın önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden KDDI ile anlaşarak 2012 yılında meyvelerini alacakları bir Long-Term Evolution (LTE) projesine imza attılar.

Motorola'nın bu adımının Nokia ve Ericsson'un Verizon Wireless ile LTE projelerini duyurmalarının ardından gelmesi yine geriden takip edenler kategorisine düştüğünü gösteriyor.

Japonların 4G üzerine olan çalışmalarında neredeyse en büyük işlerini hallettikleri Swindon laboratuarı bu yılın Şubat ayında hizmete girmişti. LTE üzerine yapılan araştırmalarda, donanımsal değişiklikler ve yeni metodların denendiği bu laboratuar geleceği yönlendiren noktalardan biri haline geldi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

ben forumda millet 4g diye vagırıyor dedim benle dalga geçtiler üye adıms evdimsadece : ) benle dalga geçip 4 g telefon yok neyi çıkıyor diyen arkadaşa burdan sevgiler demekki 4 g telefon olmadanda 4 g çalışması yapılıyormuş

ben öle bişşey demedeim ki

Bu nedir ya bu nedir :D iyiki bi 3G'ye geçtik ardı ardına 4g haberleri patlıyor...

Yw bırakın yahu bizimkiler 3g ye kota koydular 4g deği 40g bile olsa bu ülkede koto sorunu bitmez yaw kota koyucaksada al 40 50 tl ver 400 500gb kota hem ben mutlu olayım hemde sen.

Türkiyede, vergilendirme ve fiyatlar dışında hep batıdan geride kalıyor

japonya 5g ye geçiyomuş

"Motorola bu hafta büyük bir operatör ile LTE (düşük ücret ile daha iyi kalite) ve 4G teknolojileri üzerinde beraber çalıştıklarını beyan etti."

LTE = Long Term Evaluation olması lazım.

Haber güzel. İnşallah burayada gelir de bizde kullanırız.

Türkiye'de 3G :
100mb = 10tl
100mb = 10 x 2 dakikalık video

Yani "ooo 3ge geldi cebimize" diye sevinin girin feysbuka arkadaşınızın gönderdiği 1 videoya şöyle ucundan bakın= 1 TL

Ha 4G mi? Aman Allah muhafaza sonra mevzuyu kişisel tercihlere getirip 3G'yi cebinize, 4G'yi de yatak odanıza getirdik deyip başka şeyler istemeye kalkarlar neme lazım :p

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir