Cep telefonu ve laptop'lar için bedava şarj

Çin kökenli bir firma yüksek kapasite sunan ve güneş enerjisi ile şarj edilebilen batarya sunuyor.

Cep telefonu ve laptop'lar için solar batarya
Solar-batarya: Laptop'lar için fazlasıyla enerji.

Chinavasion canavar bataryayı sunuyor: Batarya saatte 20 Amper kapasite sunuyor. Bu değer normal laptop bataryaları sunduğunun beş katına denk oluyor. Cihaz cep telefonlarını ve laptop'ları enerji ile besliyor ve ister priz ile ister güneş enerjisiyle yeniden şarj edilebiliyor.

High Capacity Solar Charger Battery DIN-A4 sayfa ebatlarında ve kalınlığı 2 cm civarında. Böylece laptop çantalarına sığabiliyor. Priz üzerinden yaklaşık 3 saatte doldurulabiliyor; güneş enerjisi ile bu süreç 8 ila 10 saat arasında sürüyor. Cihaz araba çakmaklarına uygun adaptörler beraber sunuluyor. Bunun dışında laptoplar için 13 farklı adaptör, cep telefonları içinse yine 13 farklı adaptör kutu içeriğinde bulunuyor.

Çin kökenli toptancı Chinavasion bu bataryayı yakın zamanda piyasaya sürmek istiyor. Satış fiyatı henüz belli değil.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

çin kökenliyse uzak durmak lazım patlayabilir

boyutundan ötürü sanki kullanışsız olur gibime geldi ama daha ilerisinin olması için bunlar şart...:D:D

Günes panellerinin verimlilikleri yakin zamanda nano teknoloji sayesinde daha da artmis olacak fiyatinin da yayginlasarak dusmesiyle ironik de görünse sicak yaz günlerinde günes bizi serinletecek olan klimalarimizin enejisinin önemli bir bölümünü karsilayacak.
Petrolümüz yok ama ulkemizin o kadar alternatif kaynaklari var ki bunlarin arastirilip gelistirilmemesi ve zaten var olanlarin da kullanilmamasi ve surekli disariya döviz akitilmasi cok yazik.
isvec gibi kisin surekli geceyi yasayan gün yüzü bile göremeyen ülkeler simdiden 2020 yilinda tumuyle petrol ve kömur gibi kaynaklardan bagimisiz kendi enerji kaynaklarini planlamis ve coktan uygulamaya koymus durumdalar bu elverissiz kosullarina karsi. Turkiye nin sadece enerji kaynaklarinin gecisinde kendince kilit rol oynama stratejisi yerine ki batililar buna da bizim istedigimiz sekilde degil kendi cikarlari dogrultusunda yön vermekteler KENDi Muazzam kaynaklarimizi bir an önce argemize dört elle sarilarak isletmeyi ögrenmeliyiz.

Bunun icin de toryum osminyum bor gibi zengini oldugumuz kaynaklarimizi daha ii arastirip neleri nasil verimli sekilde kullanabilecegimizi anlamamiza yarayacak kendi parcacik alti hizlandiricimiz Odtü de baslangici yapilan dogum sancilarini yasayan ulusal bilim üssü gibi projelerimize bir an önce daha agirlikli olarak egilmeliyiz.

Bizim olmayan dahasi ulke kaynaklarimizi sürekli sömüren ve istedikleri an bizi krize sürükleyebilecek sicak para cekim cenneti olmakla ögünecegimize cin lilerin yaptigi bu ürünlerin benzerlerini daha da arastirip gelistirerek ucuza mal edip katma degeri olan teknolojiler yaratmaz atil genc nüfusumuza yeni is alanlari acacak starateji cizecek yöneticiler cikartip secemezsek ati alan üsküdar i dolanacak.

Aaa! Benim telefon ;)

güzel gelişmeler ama daha iyilerini bekliyoruz hele son elektrık zammından sonra kısa zamanda gelse haberler mukemmel olur

Güneş panelinin ebatlarına bakaraktan o panelin 20 AMPER akım üretebilmesi imkansız gibi bişii + içerisinde batarya veya akü gurubu bile olsa aynı şekilde imkansız gibi bişii.

bu haberi hazırlayanların biraz olsun güneş panellerinin araştırmasını ve ona göre doğru haber yapmasını isterdim.

malesef buras türkiye :(

Başlık "Cep telefonu ve laptop'lar için bedava şarj" haberle uyumlu değil. Başlığı okuyunca bedava şarj aleti zannetmiştim. Sonunda "fiyatının henüz belli olmadığı" belirtildiğine göre başlık "Cep telefonu ve laptop'lar için güneş enerjisi ile şarj" olmalıydı.

ürün çıktı 150 dolar ve gayet güzel

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir