Cep telefonunda Crysis oynanır mı?

Bilgisayar oyunlarında yüksek kaliteli grafiklerin kralı Crysis bu cepte sorunsuzca oynanabiliyor...

Cep telefonunda Crysis oynanır mı?

PC oyunlarında yüksek kaliteli grafikler, yüksek performans isteyen işlemciler deyince akla ilk gelen oyun hiç şüphesiz ülkemizin medar-ı iftiharı Crysis. Bu oyunu tam anlamı ile oynamak isteyen Crysis meraklılarının bilgisayarları oldukça donanımlı olmak zorunda.

Bir cep telefonunda Crysis oynamak şimdiye kadar rüya gibi bir şeydi. Ancak videomuzda da görebileceğiniz gibi, bir Samsung Omnia cep telefonunun ekranında Crysis rahatlıkla oynanabiliyor.

Peki işin sırrı ne?
Videomuzu seyrettikten sonra da anlayabileceğiniz gibi, Crysis aslında cep telefonunda oynanmıyor, başka bir sunucuda çalışıyor ve OTOY teknolojisi ile render edilerek Omnia'nın ekranında görüntüleniyor. Şu anda deneme aşamasında olan ve pek yakında piyasaya çıkacağı bildirilen OTOY teknolojisi en gelişmiş oyunları cep telefonunuzun ekranında rahatça oynatmayı vaat ediyor.

Örnek videoda Crysis Omnia'nın tarayıcısı ile görüntüleniyor. Oyunu yönetmek için ise bir adet kablosuz Xbox 360 kolu kullanılıyor. OTOY teknolojisinin piyasaya çıktığında ne kadar ilgi göreceği ise merak konusu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

o minnacık ekranda crysis oynasam nolur oynamasam nolur :P

Bu haberin benzerini netbook için olanında da yapmıştınız. Uzaktan erişim aracıyla adam evdeki bilgisayarına bağlanarak Netbook'tan crysis oynuyordu. Ama bizdeki bu internet hızlarıyla bırak netbookta oynamayı cepte bile oynayamayız böyle oyunları.

bu sistemin farklılaştırılmış halini PSP de görmek çok güzel olurmu herhalde

"o minnacık ekranda crysis oynasam nolur oynamasam nolur :P"
Zuhahaah :D

gereksiz gibi duruyor sanki...

Olurmu be crysis i her koşulda oynamam lazım ben bir bağımlıyım örneğin şehirler arası yolculuk fazla yapıyorum şu internet olan otobuslerde deli gibi oynarım

Abi haklısın bende kız arkadaşımı beklerken oynarım hıhahaha :D:D

iyide onlive ile aynı mantık
onlive i bekleyelim internete girebilen her bilgisayar crysise girebilcek

Onliveeee
level ve chipde tanıtımı yapılmışdı zaten

1 mbps ile mi oynayacaz bu oyunları??

çok saçma bir gelişme

Omnia yı satalı 2 ay oluyo :D

dünyada olabılır ama turkıye ıcın bır ruya sımdılık

1mbps ile oynamıcaksın arkadaşım 100 mbps ile oynıcaksın :D yada 28mbps

Offf saçmalık!

Sen de yorum yaz