Cep Telefonunda Değişim Rüzgarı

Mobil iletişim ve multimedya cihazlarında dünya devi Nokia, doğadan esinlenen Nokia 8800 Sirocco Edition'ı tanıttı.

Nokia 8800 Sirocco Edition, zarif tasarımı ve parmağın rahatça oturması için özel olarak hazırlanmış kapağı ile dikkat çekiyor. Bu cep telefonunda ayrıca, ünlü besteci Brian Eno’nun yarattığı özel melodiler de bulunuyor. Finlandiyalı mobil iletişim cihazları devi Nokia, doğadan ve insan vücudunun estetik yapısından esinlenerek Nokia 8800 Sirocco Edition’ı yarattı. Tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapılan Nokia 8800 Sirocco Edition’ın en dikkat çekici özelliği kapağı. Açma ve kapama işlemlerinde parmağın kapağa rahatça oturması için özel olarak tasarlanan bu detay, cep telefonunun kullanımını da kolaylaştırıyor. Nokia 8800 Sirocco Edition’ın özel melodileri ise, “ambient müziğin babası” olarak tanınan ünlü avangard besteci Brian Eno tarafından hazırlandı. Neden “Sirocco”? Nokia 8800 Sirocco Edition’ın adı, Sahra Çölü’ndeki güçlü bir rüzgardan geliyor. Çölün sıcak ve kuru havası, Akdeniz’in serin ve nemli havasıyla buluşunca ortaya çıkan Sirocco rüzgarları, farklı özelliklerin birleşmesini ve direnci simgeliyor. Nokia 8800 Sirocco Edition’ın çarpıcı görüntüsü, insan vücudunun gücünden esinleniyor; paslanmaz çelikten yapılmış parlak yüzey ve çizilmeyen ekran sayesinde bu algı daha da güçlendiriliyor. Nokia 8800 Sirocco Edition’da açık ve koyu renkler bir arada bulunuyor: Açık renkler sıcak ve kuru havayı, koyu renkler ise serin ve nemli havayı simgeliyor. Güçlü Sirocco rüzgarı estiği zaman kendine özgü bir ses çıkarıyor. Bu sesten ve doğadan etkilenen ünlü besteci Brian Eno da, Nokia 8800 Sirocco Edition için özel bir “ses dokusu” yarattı. Adeta organik, sakinleştirici ve sıradışı olan melodilerde kullanılan enstrümanları Eno seçti ve bir sentez haline getirdi. Nokia 8800 Sirocco Edition’ın paslanmaz çelik dış yüzeyindeki kıvrımlar, saat ve mücevher ustalarının teknikleri kullanılarak yaratıldı ve böylece benzersiz bir işlevsellik elde edildi. 262 bin renkli ekranın safir kaplamasından kayarak açılan ve 2 megapiksel kamerayı ortaya çıkaran mekanizmaya ya da uzun batarya ömrüne kadar her detay mükemmel bir biçimde işlendi. Nokia 8800 Sirocco Edition’ın ergonomik tuş takımı, geceleri çölde görülen kum tepeleri gibi hareleniyor; mücevhere benzeyen navigasyon tuşları ise karanlık gecelerde parlayan yıldızları andırıyor. Doğanın güzelliği ve kaosu ile zarif, sempatik ve özel bir modern formu buluşturan Nokia 8800 Sirocco Edition, gerçekten de benzersiz bir cep telefonu olarak tanımlanıyor. Nokia 8800 Sirocco Edition’da ayrıca Bluetooth kulaklık da bulunuyor. Yine paslanmaz çelikten yapılmış olan bu özel kulaklık, cep telefonunun tasarımına kusursuz uyum sağlıyor. Teknik Özellikler · AAC kalitesinde, Brian Eno imzalı zil sesleri · Premium Kullanıcı Arayüzü · 2 megapiksel kamera · Kaliteli paslanmaz çelik kaplama

Uğur Seven - Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Mükemmel bir telefon ancak hafıza kartı ve kamera mp si biraz daha yüksek olabilirdi 2.3 milyarlık telefon 128 mb hafıza kartı .. 8800'la hemen hemen aynı özellikler telefon nette göründüğü kadar güzel durmuyor hatta 8800 daha güzel diyebiliriz ..Aradaki tek fark %15 daha fazla pil ömrü oda her iki cihazdada iki adet batarya çıkıyor ve pek bir fark olmuyor .. %15 için 750 ytl akıl karı değil ..

Telefon şirketleri telefonların içerisine şöle bir özellik koymuş olsa nasıl olur, mesela en çok kullanılan iki tane oparatör var biri op1 biri op2 ben tlf ikitane hattıda taktım diyelim ama op1 den birini arıyacağım zaman o hattı açmam gerekiyor op2 den arıyacağım zamanda op1 i kapatıp op2 yi açmam gerekiyor diyeceğim 2 hatta aynı anda açık olsa ve ben tlf dan op1 numarası arıyacağım zaman tlf bunu otomatik algılasa ve direk op1 den arasa aynı zamanda beni op1 den arıyanda benim op1 hattımdan direk ulaşsa bölece 2 hatta akıllı bir tlf sayesinde daha pratik ve zahmetsiz kullanılsa.nasıl olur?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir