Cepler artık ruh halinize göre hareket edecek

Cep telefonunuz kamerasıyla ruh halinizi anlayacak, ona göre şarkı çalacak: İşte SE'nin yeni hayali.

  • Selim Öztürk
Cepler artık ruh halinize göre hareket edecek
Sony Ericsson, patentini aldığı yeni bir sistem ile kullanıcıların ruh halini telefonlara yansıtacak.

Dünyanın önde gelen cep telefonu markalarından biri olan Sony Ericsson, yeni bir sistemin patentini aldı. Söz konusu sistem sayesinde, cep telefonu kullanıcıları artık yüz mimikleriyle cep telefonunu yönlendirebilecek ve yüz ifadesine göre telefonu şarkı çalabilecek.

Bu yeni sistem sayesinde cep telefonları, kameralarını kullanarak kullanıcılarn yüz mimiklerini kaydedecek ve bu mimiklere göre uygun bir kategoride bulunan şarkıları otomatik olarak çalacak.

Ancak bu patentin pratikte kullanıcılara ne kadar faydalı olacağı ise şimdilik oldukça muamma; zira kullanıcıların mimiklerinin her zaman ruh halini yansıtmadığı bir gerçek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Nokia'nın başlattığı çalışmalyı Sony Ericsonn'da başlatmış. Yakında diğer markalar da başlayabilirler. Şu sıralar bilim-kurguya merak duyuyorum. Hatta o başyapıt Back To The Future serisini izledim 2 günde. Teknoloji şaşırtıcı olarak gelişimini sürdürecek mi acaba? Cep telefonları için söylemiyorum ama Back To The Future II 2015'de geçiyordu. Uçan arabalar, acayip multimedya sistemler vardı. Merak ediyorum nereye varacak bu işin sonu. III. filmde ki 1884'te yaşasaydık daha iyiydi galiba.

sony ericsson bu duygu işine kendini çok kaptırdı ,şuanda da sense-me uygulaması var ,şarkıları tempolarına göre gruplayıp ruh halinize göre çalıyo . bi de x-pict var onda da resimleri ruh haline göre slayt şov olarak gösteriyo :D

Uçan araba zaten var, multimedia sistemleri gelişmeye devam ediyor. Sadece rayına oturması için para ve zaman gerekli. Emeklerinin karşılığını alacaklar eminim icatçılar.

Üzgünsem neşelendirek birşey mi çalacak yoksa daha beter ol gibisinden en bayık şarkıları mı çalacak?

cok da lazım ve onemlı bır sey deıl yanı sony ericsson bunlarla vakit kaybediyor...taktı ruh haline anlamsız ozellık bunlar ...western 88

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir