Ceplerin "yeşil" kahramanı tam gaz...

Yakında cep telefonu piyasası sert bir biçimde sarsılabilir: İşte bu sarsıntıya neden olacak isim...

  • Gökay Özbudak
Android hızla tırmanıyor!
Android, birçok telefonun tercihi oluyor...

Google'ın cep telefonu piyasasına girdiği gün çoğu kişinin aklında soru işaretleri vardı. Bir arama motoru, cep telefonu sektöründe ne yapıyor ve ne kadar başarılı olabilir ki, gibi soruları kafalardan silen Google, Android'iyle beraber emin adımlarla ilerliyor.

Google, 7 haftada bile oldukça hızlı ilerledi. 7 hafta önce günde 160 bin aktif hale getirilen Android telefon sayısına karşın bugün 200 bin Android telefon aktif hale getiriliyor. Bu da yaklaşık %25'lik bir büyüme demek.

Google CEO'su Eric Schmidt bu başarı hakkında şunları söylüyor; "Android'in kendisi yalnızca olağanüstü değil, ayrıca büyüme oranıyla olağanüstü bir başarı örneği." Android, BlackBerry'nin piyasadakini yerini alarak piyasada en çok satılan ikinci cep telefonu işletim sistemi oldu.

Şimdi Android'in yapması gereken şey, Symbian'la durumu eşitlemek için %50 oranında büyümek. Tabii ki bu 200 binden 300 bine çıkmak demek, ancak Android'in bu hızıyla beraber hiç de olmayacak bir şey gibi durmuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Android bir marka olmayı başarmıştır ve bundan sonra Android'in en kötü akıbeti yavaş bir büyüme olur ama mutlaka büyür ve tepeye oturur!..Kaldıracak bir güçte ilk 10 yılda mümkün deil!..

Artık işletim sistemleri cep telefonlarında aranan bir özellik oldu. Ve tabiki android diyorum.

Android bu başarıyı hakediyor.

Söz konusu symbian ise birkaç güne yakalar :P

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play