Ceplerinde iPhone var ama hesaplar boş!

Yapılan bu ilginç araştırma, iPhone sahipleri hakkında şaşırtıcı sonuçlar içeriyor...

  • Melik Arslan
Ceplerinde iPhone var ama hesaplar boş!
İnsanların bütçeleriyle telefon seçimleri arasında sıkı bir bağ mevcut

iPhone sahipleri, yapılan bir araştırmaya göre, telefonları yüzünden parasal olarak çöktüklerinden dert yanıyorlar. Yapılan araştırmaya bakacak olursak, iPhone sahiplerinin 5'te birinin banka hesapları ile başlarının dertte olduğı görülürken, Blackberry ve Android platformuna sahip olan akıllı telefon kullananlar ise böyle bir durumla pek karşılaşmıyor.

The Daily Mail tarafından yayınlanan bu araştırma gösteriyor ki, kullanıcıların parasal durumu ile akıllı telefon tercihleri arasında sıkı bir ilişki mevcut. İngiltere'de yıllık bütçesi 50 bin sterlinden fazla olan varlıklı insanların %10'u Blackberry, %7'si Android kullanıcısı iken, %5'lik kısmı ise iPhone kullanıcısı. Diğer istatistiklere bakıldığında da, iPhone'a sahip olma oranının, gelir düzeyi düştükçe arttığı ortaya çıkıyor.

RIM, Blackberry'yi profesyonel sektörlere sokmakla iyi bir iş çıkarırken, sunduğu son servislerden Blackberry Messenger ile, Blackberry'yi daha genç yaş grubunun kullanımına sundu. Bu tutumuyla da Blackberry satın alan kişiler, yıllık 20 bin sterlinden daha az gelirli olanlara kadar düştü.

Apple'ın da bu sene yaz aylarında iPhone 5'i lanse etmesi bekleniyor. Henüz tüm özellikleri belli olmyan iPhone 5 hakkında yazılan çizilen birçok dedikodu var, buna NFC teknolojisi de dahil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Bizim iphone fanatikleri de asagari ücretle çalışıp yemeden içmeden iphone alıyorlar sonra böbürleniyorlar :D

Ne alakası var allah aşkına... Şimdi param yok mu demek istiyorsunuz.. Saçma

Tam bir Türkiye klasiği Ayranı yok içmeye tahteravalli ile gider telefon almaya. Benzer türde lüx tüketimler Türkiye de de benzer şekilde Gelir durumuna zıt bir eğilim gösteriyor.

Bunun bir sebebi iPhone'da 3G-EDGE servislerini kapatıp açmak için bir kısa yol olmamasıdır. Çoğu kişi bu sebeple farkında olmadan internete bağlanmak zorunda kalıyordur.

Uc kurusun varsa biriktir sende al dunyan guzellessin.

buna ayranı yok içmeye... denir.

zaten iphone kullananlar teknoloji özürlü. sırf hava atmak için kullanıyorlar.

Bunda tuhaf birşey yok. Bu telefonları alanlardan bazıları sınıf atlamayı umuyor olabilirler.

Bunun bir anlamı yok, bütün dünyada iPhone genellikle sade vatandaş, Blackberry ise daha çok iş dünyası tarafından tercih ediliyor. iPhone belki pahalı cep telefonlarından biri ama almak için zengin olmak gerekmiyor. Örneğin Türkiye'de ayda 95 TL ödeyebilen herkes iPhone 4 sahibi olabilir.

çünkü zengin olan adam teknolojiden anlamıyorda o yüzden almıyor anlayanadamlarda genelde gariban oluyor ne pahasına olursa olsun alıyor.. bunu anlamak zor değil..

para kazanmak için önce değerini bilmek gerekiyor. değerini bilenler çarçur etmiyor yani iphone almıyor

çünkü zengin olan adam teknolojiden anlamıyorda o yüzden almıyor anlayanadamlarda genelde gariban oluyor ne pahasına olursa olsun alıyor.. bunu anlamak zor değil..

eline sağlık...

Telefonlada sitatu belirlene biliyorsa soyliycek soz bulamiyorum
telefonun modleinin markasinin kisilerin banka hesabiyla hic alakasil oldugunu sanmiyorum. o ceptelefonun ilk geldigi yilarada 1995 ila 2000 arasi oyle bir algi olusmutu ancak artik her telefonu herkes taksitle bile alabiliyor. saygilar

Alım gücüm var, teknolojiden de gayet iyi anlıyorum, fakat iphone gibi bir telefona 2000 küsür lira vermenin saçma olduğunu düşünüyorum...

bence blackberry telefonları genelde şirket hattı olanlara ucuza veriyorlar, android de her cebe uygun model var adam bütçesine göre hareket ediyor. iphone ise tek model pahalı, adam gözünü karartıp kontratla ya da taksitle alıyor. sonuç itibariyle cazip bir ürün.

Sen de yorum yaz