Cepte internete akıl almaz fatura şoku...

Cep telefonuyla internete bağlandı, ay sonunda gelen akıl almaz faturayı görünce büyük şok yaşadı...

Cepte internete 50 bin TL'lik fatura şoku

Küçük bir dükkan işleten İsveçli Muhammed Javadi, tatilde çocuklarının cep telefonuyla oyun oynadığını, facebooka girdiğini, zaman zaman da kendisinin interneti kullandığını söyledi.

Yurt dışında cep telefonu kullanmanın pahalı olduğunu bildiğini anlatan Javadi, ancak 50.000 TL'lik faturayı gördüğünde şoke olduğunu belirtti.

Telia abonesi olan Javadi, faturaya itiraz ettiğini bildirdi.

Telia ise abonelerine borcunu taksitlendirmeyi önerdiklerini, ancak abonenin yeniden itiraz etmesi halinde faturayı inceleyebileceklerini kaydetti.

Hürriyet

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

ya niye gpsr niye pahali wap tan?

Borç ne kadarmış ?

Hiç mi araştırmamış.

Biz şaşıramadık faturanın ne kadar geldiği yazıda yok :s

Editörün notu:
Hata düzeltilmiştir.

turkcell de aynı uygulamayı yapıyor hemde yurtiçinde. bir dönem adsl hattım çalışmadığı için cep telefonumu senkronize ederek bilgisayardan internete bağlandım. takribi olarak 150 tl gibi bi fatura beklerden tüm görüşmelerimde dahil. turkcell bana 550 tl fatura yolladı. kullanadığım halde bi paket uygulamasına sokmuşlar bana danışmadan ve normalde 1 yıl tahahütlü kullanmak istesem daha daha ödeyeceğim bi fatura çıkardılar. itiraz sonrası faturayı düzelttiler ve yaptıkları hata kadarda internet kullanımı hediye ettiler :) 350 tl kadar bi geçirmasyon yapmış arkadaşlar... internet kullanımım bedeli sadece 70 tl idi faturada.. görüşe bedelleride 55 tl..

bnce bu işde bı hata var adam 1 ay netde kalsa o kadar para yıne gelemz somur meye odymuyor oparotorler,

Arkadaş haklı, Bende Turkcell'in faturalı hattını kullanıyorum. Bizden bazen iseğimiz dışında yok şu paket yok bu paket diye fazla para alıyorlar. paketlerin fiyatının arttığını farketmesem her ay fazladan 40-50 TL fazla para ödeyecektim tamamını iptal ettirsem daha fazla fatura gelirmiş... dediler ben de indirimli ve hatta faturalı hattan çıkıp kontörlü kullanacaktım. Şimdi dakika ücreti ile ödeme yapılacakmış 2010 Nisanını ve sonrasını bekliyorum.

Bazı turkcell kullanıcısı arkadaşlar haberdekine benzer kazıklama uygulamalarının turkcell'de de olduğunu belirtmişler. Haberdeki 50 bin TL'lik faturayı çıkaran operatör Telia bir İsveç GSM operatörü. Aynı Telia, Sonera holding ile birlikte turkcell'de %40 hisse sahibi. Anladınız siz onu;)

50.000bin türk parası vay be araba parası

arkadaşlar turkcell 3gde çok büyük kazık atıyo özellikle mobil tvde ben aylık pakete üye olamama rağmen kontür düşüşü yaşadım + ben kontürlü hat kullanıyorum ve bu ve bu durumu erken farkettim ve turkcelli arayıp durumu anlattım ve kontor iadesi yaptılar ama aynı durum tekrar grçekleşti bende tekrar aradım ve durumu tekrar anlaıp kontorlerimi geri aldım ama faturalı hat kullananlar benim kadar şanslı değil çünkü onlar ay sonu faturada büyük şok yaşamışlardır bunu da turkcelle ilettim ve toplu düzeltme yapcaklarını söylediler ama 1 ay oldu hala sonuçlanmadı
abaneler bu şekilde verdikleri iahale parasını çıkartıyolar
DİKKATLİ OLUN

bir de türkcell için en iyi hizmet derler, iyi de kardeşim kazığın iyisi de sizde, avea da vodafone da veriyor, aynı kaltie değil ama fiyat/hizmet oranı aynı.

bu adam dahada telefona el surmez..))

Sen de yorum yaz