CES 2014'ten beklenenler!

CES 2014'in kapılarını açmasına saatler kaldı. Peki bu dev etkinlikte bizleri neler bekliyor?

64-bit yonga çılgınlığı

64-bit yonga çılgınlığı

64-bit yonga çılgınlığı

AMD'nin yonga üreten rakipleri, tüm ilginin Kaveri'ye yoğunlaşmaması için ellerinden geleni yapacaklar. IBT'ye göre Nvidia ve Broadcom, yeni 64-bit işlemcilerini CES 2014'te tanıtacaklar.

Qualcomm, 64-bit işlemcisi Snapdragon 410'u 9 Aralık'ta tanıtmıştı. Bu yüzden işlemciyi CES 2014'te çalışır halde görme ihtimalimiz yüksek.

Bunun dışında Qualcomm'un Ultra HD destekli mobil yongası Snapdragon 805 hakkında daha fazla şey duymaya da hazırlanın. Firma, daha da ileri giderek "Snapdragon 900" gibi yeni nesil bir mobil işlemci bile tanıtabilir.

Microsoft tüm ağırlığını koymasa da kendini daha çok gösterecek

Ekim'deki manşetlerde "Microsoft CES'e geri dönüyor" cümlesini sıkça görmeniz mümkündü. Ancak firmanın The Verge'e yaptığı açıklamalar, yazılım ve donanım devinin CES planlarının o kadar da büyük olmadığını açığa çıkarmıştı.

Yine de OEM'lerin Windows 8.1'e ve Windows 8.1 RT'ye geçiş hakkında bilgiler vermesine, Surface 2 ve Surface Pro 2 satışları hakkında yeni verilerin ortaya çıkmasına, Nokia'yla ortaklığın son durumunun açıklanmasına, Xbox One ve çok daha fazlası hakkında yeni bilgilere hazır olmalısınız.

Microsoft'un CES 2013'te Surface Pro'nun ön-üretim sürümünü gösterdiğini düşündüğümüzde, firmanın bu sene yeni bir tablet veya akıllı telefon göstermeyeceğini düşünmekte zorlanıyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Nokia yok mu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir