CES 2016'dan neler bekleniyor?

CES 2016 bu hafta başlıyor; peki Las Vegas'taki dev teknoloji şovunda bizi neler bekliyor?

  • Zeynel A. Öztürk
CES 2016'dan neler bekleniyor?

CES, sayısız cihazın tanıtıldığı bir etkinlik olsa da, her sene daha farklı bir CES'le karşılaşıyoruz. Ayıklamanız gereken çok fazla cihaz olsa da CES, yıl içerisinde teknolojiden neler bekleyebileceğimizi görmemizi sağlıyor.

Bu yılki CES ise yeni nesil ulaşım ve eğlence sistemlerine odaklanabilir. İşte CES 2016'dan beklediklerimiz.

Otomobil teknolojileri

CES son yıllarda otomobiller için önemli bir yer haline geldi ve bu durum, bu sene de devam edecek. Yeni bilgi-eğlence sistemlerinden sürüş yardımı sistemlerine çeşitli yeni otomobil teknolojilerini CES 2016'da göreceğiz.

Chevy, Audi ve Volkswagen gibi firmalar katılımcılar arasında olacaklar ve en son teknolojilerini bizlere gösterecekler. Ford ve Google ortaklığıyla geliştirilen sürücüsüz otomobilin de CES'te gösterilme ihtimali var.

TV'ler

2016'nın TV'lerinin öne çıkan özelliği, kalplerinde "nesnelerin internetini" taşımaları olabilir. Bunun yanında farklı firmaların uygun fiyatlı OLED TV'lerini de görebiliriz.

Sanal gerçeklik ve diğerleri

Sanal gerçeklik

Oculus'un tüketicilere hazır bir sürümünün CES'te gösterilmesi neredeyse kesin. Sony'nin uzun bir basın konferansı yapmayı planladığını düşünürsek, PlayStation VR da hazır olabilir. HTC'nin Vive'ını da şovda görmeye hazırlanın.

Hover...

"Hover" ile başlayan taşıt çılgınlığı sürüyor. Segway, koltuklu hoverboard'unu geçtiğimiz günlerde tanıtmıştı. Ancak CES'te hoverboard'ların dolaşması yasaklandığından onu satmaya çalışan firmalar biraz zorlanabilir.

Ve elbette sayısız garip şey

CES'in gerçek yüzünü, yani acayip, gereksiz, çılgın ve aptalca cihazları da görmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sony, bu sene 5.000 dolarlık bir Walkman üretmek istiyor. Samsung'un ise artık yeni bir akıllı kemeri var. Bu tür sıra dışı cihazların en yenilerini ancak CES 2016'da görebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

32 inç 4k televizyon istiyorum.

@04 Ocak 2016 10:19 98 inç 8K yaptı LG

Monitör mü yapıcan :-)

5D teknolojısını ne zaman gelecek

biz hala yaya :S saçma sapan iç-dış meseleler vs....

Sen de yorum yaz