CES: Dünyanın en büyük düz ekran televizyonu

Panasonic, CES fuarında dünyanın en büyük plazma-TV'sini tanıttı. Tam olarak 150 inç...

  • Halil Mollaoğlu
CES: Dünyanın en büyük düz ekran televizyonu

Panasonic tarafından CES fuarında tanıtılan, dünyanın en büyük düz ekran televizyonunun köşegen uzunluğu firmanın verdiği bilgiye göre 3.8 metre.

Böylece 150 inçlik plazma-cihazı daha önce 2007'de Sharp tarafından tanıtılan 108 inç LCD televizyondan büyük olmuş oluyor.

CHIP Online yorumu: Güzel bir teknolojik gelişme, ama Plazma-TV'lere olan ilginin ivmesi düşüyor. Gerçi dünya çapında satışları 2007'de %21 arttı ama LCD kullanımının da %86 arttığını unutmayalım.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Ekranda da nasıl bir tezatsa nesli tükenen Panda'nın fotoğrafını koymuşlar. Çevreciyiz mesajı vermek için sanırım.

o kadar büyüklükte görüntüye ihtiyaç varsa projektör almak daha mantıklı

Bu kadar büyük tv ler ne olacak? sinema mı kurucaz. bize 45 inch yeter;)

Nereye koyacaz?

büyük güzel ama cep yakar bu

cok abartı olmus be, o kadar odaya sıgmaz walla harcayacagı elektrik cabası...

Nasa için ideal.. :P

Bu tarz yapıtlar firmaların gövde gösterisidir, Panasonic'de iyi bir gövde gösterisi sunmuş ve iyi bir reklam olmuş. Sharp ise bambaşka bir olay, bilindiği gibi Plazma sistemi çalışma itibari ile milyonlarca küçük florasan ampulünün yönetilmesiyle oluşur. Tabi tüketimde Likit Kristal Ekrana oranla hayli yüksektir (LCD) Yüksek tüketime destek verdiği için Panasonic aslında yanlış bir adım atmış, Sharp ise çevreci bir kimliğe bürünmüş oldu.
Gürhan KARAKAŞ

Göz boyaması ama bi yandanda ilginç olanı farklı bi tasarım olduğu için CHİP in yorumuna katılıyorum..Ama tv mi diyorsunuz PHİLİPSle tek geçerim..Özellikle LCD tvlerle...

Philips in paneli lg mekanik Toshiba neyini tek geçiyor sun

çok güzel bir teknoloji aslında

2 yıl LCD kullandım. Bozulunca plazma ekran aldım. Tecrübelerime ve gözümün gördüğüne göre plazma daha iyi diyebilirim. Bu dev ekran da harika olmuş.

arkadaş haklı butar ürünler tamamen gövde gösterisi kaç tane üretecekler kaç tane satacaklar bu üründen ama teknolojik olarak büyük başarı tek bir panelde bu ebat arkadaşları kutlamak lazım.

Bunu konferans salonu için tasarlanmıştır fiyatı 230 bin Dolar civarında sanırım evine alıp koyamazsın çünkü sınırlı sayıda üretiliyor isteğe göre

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play